Musiałby wstać przed 6:00

Musiałby wstać przed 6:00 – to świetna anegdota o profesorze Władysławie Bartoszewskim, którą najlepiej zrozumieją ci, którzy nie lubią wcześnie wstawać.

Nienawidzę wczesnego wstawania. Jestem sową i najlepiej pracuje mi się nocą. Kładę się około 3:00 nad ranem i wczesne wstawanie jest dla mnie największą karą. Dlatego ta anegdota o profesorze Bartoszewskim, który musiałby wstać przed 6:00 szalenie mi się podoba i przyznaję, że używam jej, kiedy ktoś próbuje mnie zmusić do zbyt wczesnej pobudki.

Musiałby wstać przed 600

Musiałby wstać przed 6:00

Jakaś dziennikarka zaprosiła kiedyś Władysława Bartoszewskiego do porannej audycji radiowej.

Profesor odmówił, argumentując, że aby zdążyć, musiałby wstać przed 6:00, a do tak wczesnego wstawania nie zmuszali go nawet w Auschwitz.

Naukowcy potwierdzają: wczesne wstawanie rano to tortury dla organizmu

Zrywanie się o świcie do pracy lub szkoły można porównać do tortur. To nie jest żart ani nawet przesada. Naukowcy potwierdzają, że zaczynanie pracy przed godziną 10 jest niezgodne z naturalnym rytmem człowieka i negatywnie odbija się na jego zdrowiu.

Paul Kelley to brytyjski naukowiec, który specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze snem. To właśnie on jest autorem teorii o tym, jak szkodliwe jest wczesne wstawanie. Zdaniem badacza nie powinniśmy zaczynać pracy przed godziną 10. Jest to niezgodne z naturalnym rytmem biologicznym człowieka. Kelley jest zdania, że nie da się nauczyć ani przyzwyczaić do wcześniejszego wstawania. Zrywanie się o świcie zawsze będzie czymś, co robimy wbrew naszej naturze.

Naukowiec jest zdania, że pracę i szkołę powinno się zaczynać później. Godzina 8 czy nawet 9 to zdecydowanie za wcześnie. Uważa on, że wstawanie rano jest przyczyną, że mamy niewyspane społeczeństwo. A recepta na ten problem jest bardzo prosta. Wystarczy później zaczynać pracę.

Paul Kelley twierdzi, że wczesne zaczynanie pracy wcale nie zwiększa efektywności. Jest wręcz odwrotnie. Naukowiec przyznaje, że niedobór snu jest bardzo poważnym problemem, którzy rzutuje na wszystkie dziedziny życia. Niedosypianie prowadzi do otyłości i cukrzycy. Pogarsza nastrój, a w dłuższej perspektywie, może nawet prowadzić do depresji.

https://kempinsky.pl/kobieta.onet.pl/zdrowie/naukowcy-potwierdzaja-wczesne-wstawanie-rano-to-tortury-dla-organizmu/06vvvnk


#WczesneWstawanie