Inspirujące doświadczenie

Inspirujące doświadczenie – “Spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” to nie tylko rozrywka i rozśmieszająca historia pełna ironii, to także inspirujące doświadczenie.”

Spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” to niebywale inspirujące doświadczenie, które po mistrzowsku wykonane, nie tylko bawi i rozśmiesza, ale skłania także do głębokiej refleksji nad ludzkimi losami i społecznymi problemami, pisze Michał Brożyński.

 

 

 

inspirujące doświadczenie

 

 

 

 

 

 

Inspirujące doświadczenie

Recenzja

GWAŁTU, CO SIĘ DZIEJE!

 

Wrażenia płynące z oglądania spektaklu „Gwałtu, co się dzieje!” są niezapomniane i głęboko poruszające. Reżyser, wyjątkowo utalentowany w swoim fachu, wykreował niezwykłą adaptację, która porusza nie tylko serce, ale i umysł.

 

Reżyseria tego spektaklu jest absolutnie godna uznania. Posiada nie tylko umiejętność wydobycia emocji z aktorów, ale także wyrafinowaną zdolność do eksplorowania tematów trudnych i kontrowersyjnych. Poprzez swoje wyjątkowe podejście do materiału źródłowego, reżyser skutecznie angażuje widza w refleksję nad ważnymi kwestiami społecznymi, nie pozostawiając nikogo obojętnym.

 

Cała adaptacja jest majstersztykiem w interpretacji literackiego dzieła. Od chwili, gdy zasiadasz na widowni, czujesz się wciągnięty w świat przedstawiony, gdzie każda scena jest starannie skomponowana, a dialogi brzmią autentycznie i głęboko. Aktorzy wspaniale wcielają się w swoje role, dostarczając widzom niezapomnianych przeżyć i emocji.

 

Spektakl „Gwałtu, co się dzieje!” to nie tylko rozrywka i rozśmieszająca historia pełna ironii, to także inspirujące doświadczenie, które zostaje z widzem na długo po opuszczeniu teatru. Gorąco polecam każdemu, kto poszukuje nie tylko dobrze wykonanego spektaklu, ale także głębokiej refleksji nad ludzkimi losami i społecznymi problemami.

 

Michał Brożyński

 

 

 

 

Gwałtu, co się dzieje!

Gwałtu, co się dzieje! Aleksander Fredro napisał w 1826 roku. Akcja komedii rozgrywa się w miejscowości o wdzięcznej nazwie Osiek. Zamieszkują ją fajtłapowaci mężczyźni i sprawujące surowe rządy nad nimi kobiety. Rodzi to szereg komicznych sytuacji. Wydaje się, że nic nie zakłóci ustalonego porządku. Pojawiają się jednak pewne niespodziewane komplikacje. W ich wyniku srogi reżim władczyń Osieku zaczyna się chwiać w posadach. Podkopuje go przede wszystkim, jak to często u Fredry bywa, miłość. W matriarchacie, podobnie jak w patriarchacie, nie jest jej łatwo. Musi walczyć o swoje. I walczy. Jest uparta i sprytna, śmiała, mimo grążących niebezpieczeństw i mnożących się przeszkód, niezłomnie dąży do celu. Gdy go osiąga, zwaśnione płcie godzą się ze sobą. Szczęśliwy finał. A może tylko chwilowe zawieszenie broni w toczącej się od zawsze walce płci?

 

autor
Aleksander FREDRO

 

reżyseria, adaptacja, opracowanie muzyczne
Grzegorz KEMPINSKY

 

scenografia i kostiumy
Barbara WOŁOSIUK

 

inspicjentka, suflerka
Hanna SIEWIŃSKA

 

reżyseria światła
Łukasz SCHWIPERICH

 

ruch sceniczny
Tomasz DAJEWSKI

 

Premiera na Dużej Scenie: 9 grudnia 2023 r.
Czas trwania spektaklu: 90 min.

 

fot. Marcin Nowak

 

https://teatrjaracza.pl/gwaltu-co-sie-dzieje


#teatr