Monika Strzępka odwołana

Monika Strzępka odwołana – Dzisiaj stołeczny ratusz podjął w końcu decyzję o odwołaniu Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektora Teatru Dramatycznego.

To fenomenalna wiadomość, która dyskredytuje cały ten intelektualny patofeministyczny bełkot rodem z Mafii Teatralnej, zwanej Spółdzielnią i podobną decyzję powinien ratusz podjąć w sprawie Teatru Powszechnego, który chyba od lat nie robi teatru tylko raczej agituje politycznie? Ale to marzenie ściętej głowy. I tak to wielki cud, że Monika Strzępka odwołana została, więc cieszmy się tym faktem, póki czas, bo za chwilę może się okazać, że Teatr Dramatyczny trafi z deszczu pod rynnę, czyli w łapy jakiegoś innego oszołoma z Mafii Teatralnej – ponoć Fałszywy Jezusik, który nie został posłem szuka frenetycznie jakiegoś stanowiska, więc nie chwalmy dnia przed zachodem słońca. Jeszcze niestety wiele złego może się temu teatrowi przydarzyć – i wierzcie mi: bardzo chciałbym się tym razem mylić.

 

 

 

Monika Strzępka odwołana

 

 

 

 

Monika Strzępka odwołana

Warszawa. Monika Strzępka odwołana. Jest nowy dyrektor Teatru Dramatycznego
Reżyserka 5 stycznia przestaje kierować warszawskim Teatrem Dramatycznym. To oficjalna decyzja ratusza.

 

Jak donosi “Wyborcza” – W Biuletynie Informacji Publicznej miasta Warszawy ukazały się w piątek dwa zarządzenia.

 

Jedno o odwołaniu Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektorki Teatru Dramatycznego. Drugie o powierzeniu jej obowiązków Mariuszowi Guglasowi, od 2017 r. zastępcy dyrektora teatru ds. technicznych.

 

Decyzję o odwołaniu Strzępki podjęła Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy odpowiedzialna m.in. za kulturę. Powodem ma być “odstąpienia od realizacji umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury oraz programu działania instytucji kultury zawartej w dniu 21 czerwca 2022 r.”. – pisze “Wyborcza”

 

W mediach społecznościowych ukazało się oświadczenie wiceprezydentki Machnowskiej-Góry, Można w nim przeczytać m.in., że ” Zarzuty dotyczące przemocy i mobbingu może potwierdzić i ocenić jedynie sąd, ale organizator nie może dopuścić do dalszego chaosu w instytucji i nierealizowania założeń programowych”

 

Machnowska-Góra i zapowiada, że konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Dramatycznego będzie przygotowany “jak najszybciej”.

 

link do źródła:
https://e-teatr.pl/warszawa-monika-jest-nowy-dyrektor-teatru-dramatycznego-44650?fbclid=IwAR3kuyccJ63jx-bvJA0lBzQFwWfkcziYK1dc7S8WayW9UBOnofFBYKtglM8


#teatr #monikastrzępka