Żyjemy w kulturze opakowań

Żyjemy w kulturze opakowań – Dlaczego pozwalamy na to, żeby rzeczy martwe stawały się ważniejsze od prawdziwie coś znaczących wartości?

Pod postem o tym, że żyjemy w kulturze opakowań, pojawiły się bardzo ciekawe komentarze, przeczytajcie wszystko poniżej obrazka.

 

 

 

Żyjemy w kulturze opakowań

 

 

 

 

Żyjemy w kulturze opakowań

Żyjemy w świecie, w którym pogrzeb jest ważniejszy od zmarłego, wesele jest ważniejsze od miłości, wygląd ważniejszy jest od intelektu. Żyjemy w kulturze opakowań, która gardzi zawartością. (Eduardo Galeano)

 

Pod tym postem pojawiło się kilka bardzo ciekawych komentarzy, które chcę przytoczyć:

 

Anna Gabriella Gajda napisała:

Dokładnie, to niestety prawda. Sama nie odnajduje się kompletnie w tym świecie, gdzie to jak wyglądam, jestem “zrobiona” i jakiej marki mam ciuchy, telefon czy meble, jest o wiele ważniejsze od tego, co potrafię i sobą prezentuje, jak piękną mam osobowość pod tą zewnętrzną fasadą pozorów czy jak wartościowe mam wnętrze i piękny umysł… A zwłaszcza, gdzie pieniądze, dobra materialne i rzeczy są więcej warte i ważniejsze niż te prawdziwe wartości najcenniejsze lecz niematerialne i których nie da się kupić za żadne pieniądze. Tylko, że jedynie one będą coś warte finalnie a żadne bogactwa nie pomogą nam po śmierci lub, gdy będzie trzeba odejść. Dobra materialne czy pieniądze mają wartość tylko tu na tym świecie, ale umowną, którą my sami wymyśliliśmy i sztucznie narzuconą. Tak poza tym, co niezbędne do życia nie mają żadnej wartości i zwykle cieszą tylko przez chwilę, jak nowa zabawka, a potem okazują się gówno warte, bo same w sobie nie są w stanie dać nam tego prawdziwego szczęścia, choć mądrze użyte jako narzędzie do jego uzyskania też nie są złe.

 

Romana Kazimierska skomentowała natomiast tak:

Po co się przejmować innymi? Niestety ale Świat idzie ku przepaści zła gdzie empatia, wartości ludzkie nie mają racji bytu. Trzeba żyć I cieszyć się że zostałaś stworzona taka jaka jesteś ze nie stworzono Cię taką bezmózgą istotą. Bo przecież tak mogło się stać. A Ty jesteś wspaniała empatyczna,  myśląca i potrafiącą kochać istotą. To piękne mieć taką duszę. Jesteś ponad to wszystko co miałkie i nijakie. I taką zawsze pozostań.

 

https://www.facebook.com/grzegorz.kempinskywork.9/posts/pfbid0MhErcJYp24K5Rz
19AXsrpzbqD8Nvo5BXDTC6ZcsufdEimbbsUZ6MP5RvnmVEM4Tal


#społeczeństwo