Z podziwem tuż przed świętami

Z podziwem – Jerzy Handzlik, jak nikt inny, potrafi w kilku dowcipnych i dobitnych słowach zawrzeć całą esencję zjawiska, jakim by nie było.

Tym razem Jerzy postanowił wziąć na warsztat nasze panie i przedświąteczne ich się krzątanie, do którego odnosi się z podziwem i właściwym dla siebie humorem.

Z podziwem tuż przed świętami

Z PODZIWEM

Tuż przed świętami wszystkie panie
Muszą mieć turbodoładowanie.

Jerzy Handzlik

Jerzy Handzlik

Ur. 1958 r. w Bielsku-Białej. Polonista z wykształcenia (ukończył Uniwersytet Śląski), nauczyciel języka polskiego oraz esperanto, poeta, autor aforyzmów, piosenek i dramatów, a także radiowiec oraz wydawca. Handzlik wykorzystuje język esperanto m. in. wystawiając autorskie spektakle w tym języku w Polsce i na świecie.

Z teatrem związał się w latach 70. W latach 80. przetłumaczył na język esperanto i współreżyserował następujące spektakle: Jorinda i Jorindel dla Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej, O Zwyrtale Muzykancie dla Teatru Lalkowego Rabcio w Rabce (reżyseria językowa), Dom na granicy S. Mrożka dla Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Fasada dla Białostockiego Teatru Lalek w Białymstoku.

Ukończył kurs pisania w Collegium Civitas. Na zlecenie miasta Białystok napisał w języku esperanto monodram Ludoviko-Lazaro (reż. Jakub Abrahamowicz), który grany był w dziewiętnastu krajach. Od kilku lat jest jurorem Złotych Masek woj. śląskiego. Na stałe współpracuje z radiem Bielsko i prowadzi oficynę wydawniczą.

Strona gdzie można kupić fraszki Jerzego Handzlika:

https://ksiegarniaklimczok.pl/ksiazka/Handzlik-Jerzy/Platki-i-kolce,klimcIT13EHW1

Świąteczne porządki – 7 sprytnych sztuczek

Porządek każdy chciałby mieć, ale sprzątać nie ma komu? Okres przedświąteczny w każdym chyba domu opatrzony jest wielkimi porządkami. Oto sposoby, które pozwolą na sprytne i efektywne sprzątanie:

https://kempinsky.pl/stacja7.pl/styl-zycia/swiateczne-porzadki-7-sprytnych-sztuczek/


#sprzątanie