Smutne i tragiczne losy polskiego teatru

Smutne i tragiczne losy polskiego teatru – Jak współczesny teatr polski jest rujnowany przez kompletnych dyletantów.

Smutne i tragiczne zarazem są obecne losy polskiego teatru, który równany jest z ziemią przez Mafię Teatralną, zwaną także Spółdzielnią Teatralną i jej wierną małą, aczkolwiek wpływową, garstką akolitów.

 

 

 

Smutne i tragiczne losy polskiego teatru

 

 

 

 

Smutne i tragiczne losy polskiego teatru

Jakub Warzocha pod postem o dyletanctwie reżyserskim niejakiego Jakuba Skrzywanka, który za bezmyślne posłuszeństwo i braki w warsztacie reżyserskim, “za karę” od Mafii Teatralnej dostał dyrekturę w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, w kilku prostych zdaniach zmasakrował zarówno jego, jak i Teatr Powszechny w Warszawie, który przoduje w pogrążaniu polskiego teatru.

 

Cieszę się, że Jakub ma odwagę nazywać rzeczy po imieniu i bezpardonowo rozprawia się z tą patologią, która niszczy polski teatr.

 

Jakub napisał tak:

“Akurat to żadna nowość. Dyletant (Skrzywanek), którego jedyną umiejętnością jest prowokowanie – tu odsyłam do jego “pracy” na rzecz zniszczonego doszczętnie Teatru Powszechnego w Warszawie.

 

Kiedyś taki reżyser nie byłby dopuszczony do pracy w żadnym teatrze. Obecnie… pan dyrektor, chwalony przez mainstream i uważany za czołowego przedstawiciela “młodej fali”. Smutne i tragiczne zarazem.”

 

 

 

 

 

Kto to jest dyletant? Definicja słowa

Definicja słowa dyletant brzmi następująco:

Jest to osoba bez fachowej wiedzy, odpowiedniego wykształcenia i często bez wcześniejszego przygotowania, która wypowiada się w jakiejś dziedzinie lub wykonuje coś w sposób niewłaściwy, nieprofesjonalny, nie znając się na tym. Co ciekawe, dyletant może być czasem przekonany, że to, co robi, wykonuje w sposób należyty; nie jest świadomy swoich niedoskonałości.

 

Dyletant i jego początki

Znaczenie dyletanta zmieniło się w połowie XVIII wieku. Początkowo słowo to oznaczało „miłośnika sztuki”, ale stopniowo zaczęło nabierać negatywnych konotacji, ponieważ idea robienia czegoś w charakterze profesjonalisty mocno utrwaliła się właśnie w XVIII wieku. Dyletant był zwykłym miłośnikiem sztuki, w przeciwieństwie do tego, kto zajmował się tym zawodowo.

 

Etymologia słowa dyletant

Słowo to zostało zapożyczone z niemieckiego Dilettant oraz włoskiego dilettante = ‘amator’.

 

https://polszczyzna.pl/dyletant-kto-to-jest-synonimy-definicja/


#JakubSkrzywanek #Teatr #PolskiTeatr #Dyletant