Jesteś OK!

Jesteś OK! – Zazwyczaj mamy gorsze zdanie o sobie samych, niż mają o nas inni i oszukiwaliśmy siebie samych więcej razy, niż inni nas.

Co musisz zrozumieć, żeby zrozumieć, że jesteś OK:

 

 

 

jesteś OK

 

 

 

 

Jesteś OK!

“Kiedyś zrozumiesz, że… życie to zbieranie doświadczeń, a nie rzeczy. Że kilkoro przyjaciół jest ważniejszych niż tłumy nieznanych osób. Że jeden partner na stałe jest lepszy niż wielu od czasu do czasu. Że pieniądze szczęścia nie dają dopiero wtedy, gdy się je ma. Że większość problemów pochodzi z kultury i rodziny, w której się wychowałeś i nie ma nic z Tobą wspólnego.

 

Że 99% Twoich zmartwień nigdy się nie urzeczywistni. Że to, co czujesz, jest ważniejsze niż społeczne zasady. Że świadomość myśli, zachowań i emocji jest potrzebna w każdej dziedzinie życia. (…)

 

Że najwięcej do powiedzenia o Tobie mają ci, którzy Cię nie znają.

 

Że intuicja jest równie ważna, co wiedza. Że to, co kiedyś Cię martwiło, było nic niewartą błahostką. (…)

 

Że dopóki nie wybaczysz, nie uwolnisz się od przeszłości. Że ludzi poznaje się w momentach kryzysowych, a nie wtedy, gdy wszystko dobrze idzie. Że masz gorsze zdanie o sobie niż inni o Tobie. (…) Że oszukiwałeś siebie bardziej niż inni Ciebie. Że bałeś się przyznać, że się bałeś, i że wstydziłeś się wstydu.

 

Że miłość jest bezpieczniejsza niż udawana obojętność. Że częściej wygrywałeś dzięki swojej pracy niż szczęściu. Że zrobiłeś w życiu rzeczy, dzięki którym innym jest lepiej.

 

Że jesteś OK.”

 

Dr Mateusz Grzesiak, (fragmenty postu)

 

https://www.facebook.com/sabina.papierkowska/posts/pfbid021bBXUpRTiwahCHhhP
T57TjB7uG9Pv9meQzVg3TsDiw5pwcViZv8wMBsYaBCwFAFTl

 

 

 

 

Dr Mateusz Grzesiak

Dr Mateusz Grzesiak jest przedsiębiorcą, psychologiem, wykładowcą i konsultantem. Posiada tytuły magistra psychologii i prawa oraz trzy doktoraty w dyscyplinach zarządzania, pedagogiki i psychologii (PsyD, USA). Jest certyfikowanym terapeutą. Aktualnie w trakcie budowy dorobku habilitacyjnego.

 

Szkoli, uczy, prowadzi warsztaty, jest coachem i mentorem – na jego konferencjach, sesjach i wykładach pojawiło się w sumie ponad 100.000 ludzi, zdobywając wiedzę potrzebną w osiąganiu zamierzonych rezultatów osobistych i zawodowych.

 

Tworzy autorskie programy edukacyjne – wśród nich MBA przeznaczony dla małych i średnich przedsiębiorstw, największe w kraju kursy e-learningowe w różnych obszarach kompetencji społecznych, a także konstruuje własne narzędzia z zakresu konsultingu i rozwoju osobistego.

 

https://mateuszgrzesiak.com/


#psychologia