Lepszy od Hitlera

Lepszy od Hitlera – Doskonała anegdota z barwnego życia artystycznego Bohdana Łazuki, który występował w największych salach przy kompletach publiczności.

Przeczytajcie sami, dlaczego Bohdan Łazuka był lepszy od Hitlera:

 

 

 

Lepszy od Hitlera

 

 

 

 

Lepszy od Hitlera

Bohdan Łazuka jako pierwszy polski artysta zagrał dwanaście razy z rzędu komplety w Sali Kongresowej. We wrocławskiej Hali Ludowej śpiewał przy pełnej widowni cztery wieczory.

 

Pewnego razu podszedł do niego portier – staruszek, który stróżował tam od niepamiętnych czasów i stwierdził z uznaniem:

 

– Panie Łazuka, pan jesteś lepszy od Hitlera. On miał tutaj tylko jeden komplet.

 

Anegdota znaleziona na stronie “Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne”

https://www.facebook.com/profile.php?id=100077316920526

 

 

 

 

Bohdan Łazuka

Bohdan Cezary Łazuka (ur. 31 października 1938 w Lublinie) –

 

polski aktor teatralny, filmowy i głosowy, piosenkarz, artysta estradowy, prezenter telewizyjny i radiowy, konferansjer. Na przestrzeni lat zagrał w kilkudziesięciu filmach i spektaklach, często wcielając się w role charakterystyczne. Jako piosenkarz wykonywał przeboje międzywojenne, piosenkę liryczną i współczesne gatunki rozrywkowe.

 

Urodził się 31 października 1938 w Lublinie, jest jedynym dzieckiem swoich rodziców[2], Franciszka Łazuki (1908–1993) i jego żony Wandy z domu Loranc (1919–1994). Gdy miał trzy lata, jego rodzice się rozwiedli, a ojciec z kolejnego małżeństwa z Krystyną Nowicką miał córkę Elżbietę (ur. 1953). Dorastał w podlubelskiej Dąbrowicy, a po wojnie przeniósł się z matką do Lublina. W czasie nauki w siódmej klasie Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie dołączył do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej oraz zaczął uczęszczać na zajęcia aktorskie do Teatru Młodego Widza. Nie mogąc pogodzić nauki z zajęciami teatralnymi, porzucił szkołę i zapisał się do technikum budowlanego, jednak go nie ukończył. Jako nastolatek mieszkał też w Gdańsku i Katowicach, gdzie pracował w sortowni węgla przy tamtejszej kopalni. Startował w eliminacjach do grupy baletowej Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, ale bez powodzenia.

 

Pod koniec lat 50. uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie oboju, a kilka miesięcy później, za namową przyjaciół, zdawał do PWST w Warszawie, gdzie studiował aktorstwo dramatyczne. Uczył się u Ludwika Sempolińskiego i Kazimierza Rudzkiego. W 1961 ukończył studia aktorskie, występując w spektaklu dyplomowym Bal na Gnojnej i w roli Chudka w Wesołych kumoszkach z Windsoru.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bohdan_%C5%81azuka


#humor