Smutna telenowela w Dramatycznym

Smutna telenowela w Dramatycznym – Konkurs na dyrektora Teatru Dramatycznego pozostał nierozstrzygnięty. Miasto boi się odpowiedzialności!

Smutna telenowela pt. “Zgliszcza po dyrekcji Moniki Strzępki” trwa w najlepsze. Miasto nie ma jaj, żeby mianować dyrektora, tylko szuka listków figowych. Wszystko, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność za decyzję.
Żałosne!

 

Swoją drogą znamienne jest także to, że zleciały się wszystkie “Orły” polskiego teatru, promowane przez Mafię Teatralną, zwaną czasami Spółdzielnią Teatralną i poległy wszystkie przed komisją, która w najwyższym stopniu sprzyjała tym progresywnym tfu-rcom.

 

I tylko żal, że jedyna kandydatka, która była warta wygranej z punktu widzenia dorobku artystycznego, Anna Wieczur, niewątpliwie jedna z najlepszych reżyserów w Polsce, poległa w tej ideologicznej batalii, w której zapewne kwalifikacje merytoryczne nie ważyły tak ciężko, jak poprawność polityczna i program zgodny z linią partii.

 

 

 

Smutna telenowela

 

 

 

 

Smutna telenowela w Dramatycznym

Warszawa. Konkurs na dyrektora Teatru Dramatycznego pozostaje nierozstrzygnięty

Żadna z osób ubiegających się o stanowisko dyrektora teatru nie uzyskała bezwzględnej większości głosów. Konkurs ogłoszony w lutym pozostaje nierozstrzygnięty – informuje Urząd Miasta Warszawa na swojej stronie.

 

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się siedem osób. Znaleźli się w nim Małgorzata Potocka (dyr. Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu), Jacek Jabrzyk (z-ca dyrektorki ds. artystycznych Teatr Zagłębia w Sosnowcu), Norbert Rakowski (dyr. Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu), Waldemar Raźniak (dyr. Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie), Ryszard Adamski oraz reżyserzy Wojciech Urbański i Anna Wieczur.

 

“Komisja konkursowa nie wskazała kandydata na dyrektora Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w Warszawie. Żadna z osób ubiegających się o to stanowisko nie uzyskała bezwzględnej większości głosów. Oznacza to, że ogłoszony w lutym konkurs pozostaje nierozstrzygnięty” – czytamy w komunikacie.

 

Rozmowy z kandydatami trwały dwa dni. Jak podaje na swojej stronie internetowej urząd m.st. Warszawa dotyczyły one: “kwestii prawnych, organizacyjnych i funkcjonowania teatru, a przede wszystkim programów działania oraz rozwoju instytucji, przygotowanych przez osoby startujące w konkursie”. Zakończyły się brakiem wyłonienia ostatecznego zwycięscy. Żadna z osób nie uzyskała bezwzględnej większości głosów.

 

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Aldona Machnowska-Góra – przedstawicielka Miasta Stołecznego Warszawy, przewodnicząca komisji; Artur Jóźwik i Aneta Subda-Kamola – przedstawiciele Miasta Stołecznego Warszawy; Małgorzata Bogajewska i Małgorzata Wdowik – przedstawicielki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Ewa Leśniak – Związek Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie; Igor Michalski – Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów; Dariusz Kraszewski – przedstawiciel Organizacji Zakładowej nr 144 NSZZ „Solidarność” w Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka; Lidia Pronobis – przedstawicielka Komisji Zakładowej Związku Zawodowego Aktorów Polskich przy Teatrze Dramatycznym im. Gustawa Holoubka.

 

Źródło:
PAP

 

Autor:
Zuzanna Piwek

 

https://e-teatr.pl/warszawa-konkurs-na-dyrektora-teatru-dramatycznego-pozostaje-nierozstrzygniety-48291


#teatr