Zabrakło mi słów

Kiedy dzisiaj przeglądałem Facebooka, przeczytałem ku mojemu zdumieniu, że Patrycja Cichy-Szept przestaje pisać i zabrakło mi słów.

 

Patrycja Cichy Szept napisała:

zabrakło mi słówpamiętasz film, “Forest Gump” no jasne, któż go nie pamięta!! a pamiętasz, jak biegł? a potem nagle przestał, bo się zmęczył. dokładnie tak czuję się z moim pisaniem. zmęczyłam się.
nie wiem czy wrócę, na pewno. prędzej czy później. zmęczyły mnie wirtualne tłumy i mój bieg po słowo dobre…
teraz sobie odpocznę
nie, nie dopatruj się w tym jakiegoś nieszczęścia, traumy, lub depresji. jestem bardzo szczęśliwa, ale się zmęczyłam…
dobrej nocy

/P.C-Szept/

 

Kiedy to przeczytałem, zabrakło mi słów, bo uwielbiam jej wiersze, ale z drugiej strony doskonale ją rozumiem, bo każdy z nas ma takie chwile, w których musi odpocząć, naładować baterie i trochę pożyć.

A kiedy chwilę później zacząłem przeglądać jej tom wierszy “Szeptem”, natrafiłem na poniższy wiersz:

 

Pewnego razu

Pewnego razu
Zabrakło mi słów
Wyrwałam chwasty
Nazywania
Nadawania imion
Opisywania
Tego, co czuję
Pewnego dnia
Zabrakło mi słów
Milcząc
Całuję twoje oczy
Dotykam ustami każdą rzęsę
I tym gestem wyznaję
Miłość

 

Patrycja Cichy-Szept 

opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzieżi rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

Synonimy do słowa brak:

absencja, bezruch, cień, cisza, czarna dziura, deficyt, głód, krótka kołdra, luka, manko, minus, minusik, negatyw, nędza, nie ma, nie staje, niedobórniedobór czegoś, niedomiar, niedosyt, nieistnienie, niekompletnośćnienasycenie, nieobecność, niewystępowanie, niezaistnienie, niezaspokojenieopuszczenieposucha, pozbawienie, puste miejsceskończył sięstrata, ubóstwo, ułomność, wyrwa,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/brak

_____________________________________________________________________________
#poezja