Pragnienie miłości

Pragnienie miłości – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, “Trener Duszy”, o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

Pragnienie miłości to kolejna cześć książki Ani.

 

 

 

Pragnienie miłości

 

 

 

 

Pragnienie miłości

I wtedy usłyszała głos Pawła:

 

„ Nie śpisz? Co się stało? Zły sen?” – Odrzuciła koc z głowy.

 

W pokoju był już biały dzień. Przed nią stał Paweł, owinięty dużym, niebieskim prześcieradłem kąpielowym. Miał jeszcze mokre włosy i jednodniowy, granatowy zarost na twarzy.

 

-Usłyszałem, że krzyczysz, więc przybiegłem na ratunek. W końcu wczoraj obiecałem, że będę cię pilnował, prawda?” – położył się obok niej na kanapie zbyt wąskiej i niewygodnej dla dwóch osób.

 

– A teraz opowiedz mi jaki to zły sen śnił ci się tuż obok mnie?- Paweł objął ją ramieniem i dopiero wtedy zdała sobie sprawę, że skończył się dręczący koszmar.

 

Wtulona w jego ciało chciała zapytać czy był z nią pod prysznicem, czy pisał na jej plecach swoje wyznanie, czy na pewno kochali się na przekór wodnej lawinie, czy to wszystko w ogóle miało miejsce i ma większy sens niż jej napis na ścianie łazienki.

 

 A jeśli tak, to co będzie dalej? Wszystkie te pytania zadawała jedynie w myślach. Bała się je wypowiedzieć, bo nie wiedziała, jaką odpowiedź usłyszy. Może to tylko jej marzenia, tęsknota za wielkim uczuciem, pragnienie miłości, miłości za wszelką cenę?

 

I tak naprawdę było jej dobrze z głową pełną nie zadanych pytań, opartą o bark Pawła. Znowu dobrze jej się z nim milczało, czuła, że czas zwolnił, a ona nic nie musi. Nie musi pytać i nie musi czekać na odpowiedź. Dzisiaj nie pójdzie do pracy. Nie będzie mieć wyrzutów sumienia, nikomu nie musi tłumaczyć się z tej nocy. Nie będzie miała już złych snów. Liczy się tylko ten dzień, ta chwila, to miejsce, Paweł i…

 

C.D.N.

 

 

 

 

Link do strony FB, Ani:
Anna Rychter

 

strona, gdzie można kupić całą książkę Ani:

https://zaczytani.pl/ksiazka/trener_duszy,druk


#Miłość