Monika Strzępka żyje na innej planecie

Monika Strzępka żyje na innej planecie – O fenomenalnym wywiadzie z Moniką Strzępką, który chyba obnaża jej pogardę i brak kompetencji do prowadzenia teatru.

Polecam wpis Remigiusza Grzeli i dyskusję, która się pod nim wywiązała, każdemu, kto uważa, że osoby takie, jak Monika Strzępka powinny dyrektorować w instytucjonalnych teatrach, finansowanych z publicznych pieniędzy:

 

 

 

Monika Strzępka żyje na innej planecie

 

 

 

 

Monika Strzępka żyje na innej planecie

Remigiusz Grzela, kierownik literacki Teatru Żydowskiego, napisał na swojej ścianie:

“Znakomity wywiad mojej koleżanki Magdy Rigamonti z Moniką Strzępką, która zdumiewa tym, co mówi, właściwie to jest dość smutne i wydaje się, że jedyna instytucja, którą Monika poprowadziłaby na swoich zasadach to teatr prywatny. Żeby z tym, co mówi, polemizować, to trzeba by napisać wielki elaborat. Po lekturze tej rozmowy mam wrażenie, że dzisiaj teatr, jaki znamy kompletnie do Moniki nie pasuje. Bardzo kibicowałem tej dyrekcji, cieszyłem się, kiedy Monika wygrała. Po tym, co przeczytałem, mam poczucie, że żyjemy na innych planetach, i pewno tak jest. Zdaniem Moniki Strzępki – system jest do bani, kształcenie aktorów i reżyserów jest do bani, utrzymanie zespołu jest do bani, bo obciąża budżet, warsztat jest OK, jeśli aktor stanie się medium itd. itd. Dużo tu też niezrozumiałej pogardy. Zwłaszcza w tych miejscach, gdzie mówi o aktorach – nie pasują, do widzenia. Podczas gdy to dyrekcja odpowiada za rozwój zespołu i aktorów. Decydując się na prowadzenie miejskiej instytucji jednak powinno się mieć wyobrażenie, czym taka instytucja jest, w jakich ramach i na jakich zasadach działa. Owszem, można się zawsze uwłaszczyć i powiedzieć: idę wbrew, zrobię przewrót. Ale zdaje się jakaś umowa wiąże dyrektorkę i organizatora.”

 

Od siebie tylko dodam, że kiedy wszyscy tak kibicowali pani Monice Strzępce, kiedy obejmowała teatr, ja dawałem jej 2 sezony na zaoranie Teatru Dramatycznego. Mówiłem to publicznie i zbierałem za to cięgi. Wyzywany byłem od PiSowców etc.
I wcale nie mam obecnie żadnej satysfakcji z tego, że mogę powiedzieć “A nie mówiłem”.
Wszystko to smutne i chyba obnażające brak kompetencji tej pani, zarówno, jak urzędników, którzy ją powołali.


#MonikaStrzępka #RemigiuszGrzela #TeatrDramatyczny #Warszawa