Jestem maleńką kropelką

Jestem maleńką kropelką – to następny z wierszy Wojciecha Hübnera pochodzący z tomiku wierszy „Wnętrze mojej dłoni”, który wzbogaca od jakiegoś czasu mój kącik poetycki.

 

Jestem maleńką kropelką

jestem maleńką
kropelką
jestem-malenka-kropelkana dnie pustego
kielicha
i czekam
aż ktoś go napełni
po brzegi
i myślę
czy się przy tym nie utopię
bo jestem
tylko
maleńką kroplą
którą ktoś
może strząsnąć
na podłogę

 

 

 

 

Wojciech Maciej Hübner

Wojciech Maciej HübnerWojciech Maciej Hübner urodził się 11 stycznia 1964 roku w Łodzi. W 1983 roku zajął II miejsce w XXIV Łódzkiej Wiośnie Poetów. Autor tekstów piosenek do spektaklu «Przyjaciel Wesołego Diabła» według Kornela Makuszyńskiego w reżyserii Józefa Zbiróga (Teatr Nowy w Łodzi 1984). Publikował swoje wiersze w «Ziemi Kaliskiej», na antenie Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia, w internecie. Współpracuje jako autor tekstów piosenek z Chórem UTW w Łodzi. Działa w grupie wolontariatu AktywniPlus.

https://www.facebook.com/wojciech.hubner.5?fref=ts

 

 

 

 

Wnętrze mojej dłoni

„Wnętrze mojej dłoni” to wybór wierszy z dwu niepublikowanych tomików -zbioru lirycznych refleksji „opowiedziane kiedyś” i zboru wierszy miłosnych i erotyków ”czas liczony od zmierzchu”.

 

link do nabycia książki:
www.taniaksiazka.pl/wnetrze-mojej-dloni-maciej-h-bner-p-632248.html

 

 

 

 

Kropla

Kropla – ciało ciekłe, zazwyczaj małej objętości, ograniczone w całości lub większości powierzchnią swobodną. Przykładem są krople deszczu,rosy lub tłuszczu w śmietanie.

 

Z wyjątkiem miejsc styku kropli z dwoma różnymi substancjami, powierzchnia swobodna kropli jest zbliżona do sfery. W warunkach naturalnych na Ziemi, kropla wody spadająca w powietrzu może mieć średnicę do kilku milimetrów. Chmury składają się w większości z kropel o rozmiarach rzędu kilku mikrometrów. W terminach stosowanych w meteorologii, większe krople wody nazywa się deszczowymi, a mniejsze chmurowymi. Krople mogą w odpowiednich warunkach mieć niemal dowolne wymiary. Szczególnie łatwo jest wytworzyć duże krople z cieczy w stanie nieważkości.

 

Decydujący wpływ na kształt powierzchni swobodnej kropli mają siły napięcia powierzchniowego powstające wskutek oddziaływań międzycząsteczkowych. Kropla w stanie swobodnym, gdy nie działają na nią żadne siły zewnętrzne lub siły te się znoszą, przybiera kształt idealnej kuli, gdyż jest to bryła o najmniejszej możliwej powierzchni. Na kształt kropli wpływ mają też inne oddziaływania zewnętrzne i wewnętrzne, a także wzbudzone fale. Często powoduje to, że kształt kropli znacznie odbiega od kulistego, co dotyczy zwłaszcza kropel znajdujących się na powierzchni ciał stałych oraz dużych kropel w atmosferze.


#poezja