Jak się chroni przemocowców

Jak się chroni przemocowców – Nie tylko Krystian Lupa traktuje zespoły teatralne przedmiotowo. To powszechna praktyka w polskich teatrach.

Niestety dzieje się tak za pełnym przyzwoleniem dyrekcji teatrów, a czasami za ich pomocą. Przeczytajcie jak się chroni przemocowców w teatralnej Polsce.

 

 

 

Jak się chroni przemocowców

 

 

 

 

Jak się chroni przemocowców

Jeden z najjaskrawszych przykładów tej patologii teatralnej, miał miejsce w pewnym teatrze, który bardzo dobrze znam.

 

Kiedy pojawił się w nim nowy dyrektor, znany w Polsce luminarz teatru zwany Poncyljuszem Trombką, vel Bercikiem Grosikiem, postanowił przypodobać się Mafii Teatralnej i zaprosił do współpracy Ewelinę Marciniak, która w branży słynie z tego, że bardzo łagodnie rzecz ujmując, nie traktuje aktorów i zespołu technicznego zbyt delikatnie.

 

Większość tych, którzy z nią pracowali mówią wprost, że jest zdrowo szurnięta, ale ja nie miałem sam okazji podpatrywać jej w pracy, więc nie mogę potwierdzić tych słów.

 

Wracając do tematu, pani Marciniak tak dała się we znaki zespołowi, że do dyrektora Bercika zostało wystosowane pismo ze związków zawodowych, że cały zespół tego teatru, nie życzy sobie ponownej współpracy z Panią Marciniak.

 

I co zrobił z tym fantem Wielce Szanowany Wódz Słońce Teatru, Poncyljusz Trombka?

 

Zwołał zebranie wszystkich pracowników i jakby to delikatnie powiedzieć… obsztorcował ich na czym świat stoi za ich małostkową postawę wobec genialnej artystki, jaką jest pani Marciniak.

 

Zaiste jest to niewątpliwie znakomity sposób dbania o swoich podwładnych i nie dopuszczania do sytuacji mobbingowych, przemocowych i molestujących. Tylko pogratulować geniuszu pana dyrektora, nieprawdaż?

 

I niestety, przymykanie oczu, patrzenie przez palce, lub jak w tym wypadku, wręcz jawne przyzwolenie, jest w polskich teatrach nadal powszechną praktyką.

 

 

 

 

Przemoc

Przemoc to intencjonalne działanie lub zaniechanie jednej osoby wobec drugiej, które wykorzystując przewagę sił narusza prawa i dobra osobiste jednostki, powodując cierpienia i szkody.

 

O przemocy możemy mówić wtedy, gdy zostaną spełnione 4 warunki:

 

  1. Jest to intencjonalne działanie lub zaniechanie działania
  2. Jedna osoba ma wyraźną przewagę nad drugą
  3. Działanie lub zaniechanie jednej osoby narusza prawa i dobra osobiste drugiej
  4. Osoba wobec której stosowana jest przemoc, doznaje cierpienia i szkód fizycznych i psychicznych

 

https://www.niebieskalinia.info/index.php/przemoc-w-rodzinie/6-co-to-jest-przemoc


#Teatr #EwelinaMarciniak #Przemoc #TeatrŚląski #RobertTalarczyk #Mobbing #Molestowanie