Cyrk teatralny

Cyrk teatralny – właśnie mi uprzejmie doniesiono, że ponoć jeden z awangardowych teatrów pod wodzą swojego światłego reformatora zaprasza na scenę na…. karaoke (sic!)

Cyrk teatralnyJeśli to rzeczywiście prawda to jest to już totalny upadek tego “teatru”.

Jak daleko musi sięgać desperacja owego błyskotliwego guru teatru zwanego jego dyrektorem, jeżeli w pogoni za widzem robi z instytucjonalnego teatru finansowanego z publicznych pieniędzy, cyrk?

Najpierw jego rewolucyjne pomysły repertuarowe polegające głównie na tym, żeby samemu robić co się da i ile się da w przysłowiowym skoku na kasę doprowadzają do artystycznego i frekwencyjnego załamania i całkowitego zmarginalizowania tego wspaniałego teatru, a potem żeby w jakikolwiek sposób poprawić słupki frekwencyjne, z których to rozliczają go urzędnicy posuwa się do tak absurdalnych pomysłów, żeby w teatrze robić karaoke na scenie.

Pozwolę sobie przypomnieć, że ów teatr dotowany z pieniędzy podatników nie tylko ma swoją chlubną przeszłość i tradycję, ale także wielomilionowy budżet, który powinien pozwolić na to, żeby produkować zróżnicowany i ciekawy repertuar dla mieszkańców regionu.

Śmiem się głośno zapytać, jak długo władze będą tolerowały ten cyrk w teatrze.

Ale zważając na wysokie loty artystyczne przywódce owego cyrku w teatrze powinienem pewnie się cieszyć, że z teatru publicznego zrobił tylko cyrk, a nie publiczną tancbudę, albo burdel… Ups! Przepraszam,miałem na myśli dom publiczny.

Amen

cyrk

cyrk

1. namiot lub budynek z areną, na której odbywają się występy prestidigitatorów, klaunów, akrobatów, tresowanych zwierząt itp.;
2. widowisko cyrkowe;
3. potocznie o śmiesznej, absurdalnej sytuacji;
4. (geol.) cyrk lodowcowy – kar
https://sjp.pl/cyrk

Synonimy do słowa cyrk:

afera, awantura, awantura na czternaście fajerek, awantura na dwadzieścia cztery fajerki, bonanza, draka, drwiny,dziwowisko, epizod, farsa, groteska, heca, heca na czternaście fajerek, historia, incydent, jaja, kabaret, kino,komedia, kpina, kpiny, na dwadzieścia cztery fajerki, niezwykła historia, numer, obłęd, opera, paranoja, parodia,przeboje, przedstawienie, satyra, scena, sensacja, skandal, szopa, szopka, tragifarsa, tragikomedia, ubaw, ubaw na cztery fajerki, widowisko, wydarzenie, wypadek, zabawa, zabawne zdarzenie, zajście,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/cyrk


#teatr