Atrakcyjna propozycja w Zabrzu

Atrakcyjna propozycja w Zabrzu – „Mały Książę” w Teatrze Nowym w Zabrzu to znakomita pozycja repertuarowa dla całej rodziny!

Jak to dobrze, że Teatr Nowy w Zabrzu pod mądrym przewodnictwem dyrektor naczelnej Beaty Dąbrowieckiej i zastępcy dyrektora do spraw artystycznych, Zbigniewa Stryja, opiera się napierającemu zewsząd dogmatowi Mafii Teatralnej, żeby zamiast spektakli teatralnych robić happeningi, albo dekonstruować i przepisywać utwory tak, że nie tylko są one nie do poznania, ale przede wszystkim, że widz ich kompletnie nie rozumie.
W tym natłoku mainstreamowego chłamu rodem ze Spółdzielni Teatralnej, Teatr w Zabrzu jawi się, jako jasno świecący punkt nadziei na mapie teatralnej polski.
Jego najnowsza produkcja, „Mały Książę”, to propozycja familijna, atrakcyjna wizualnie i wokalnie, a co najważniejsze – z przesłaniem.

 

Brawo Beatko i Zbyszku! Tak trzymać!

 

 

 

Atrakcyjna propozycja w Zabrzu

 

 

 

 

Atrakcyjna propozycja w Zabrzu

O „Mały Księciu” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego w reż. Cezarego Domagały w Teatrze Nowym w Zabrzu. Pisze Magdalena Mikrut-Majeranek w Teatrologii.info w recenzji zatytułowanej “Mały Książę zawitał do Zabrza”.

 

Mały Książę, klasyka światowej literatury, czytana przez kilka pokoleń, po 29 latach ponownie trafiła na teatralny afisz zabrzańskiej sceny. – Pisze Mikrut-Majeranek.

Mały Książę w reżyserii Cezarego Domagały to wierna adaptacja kultowej powiastki filozoficznej Antoine’a de Saint-Exupéry’ego,.. Domagała w Zabrzu postawił na klasykę – w formie, treści i estetyce. Nie uwspółcześnia, nie udziwnia. Tu liczy się przekaz. – kontynuuje autorka recenzji.

 

Potem zachwyca się spektaklem – Realizatorzy czarują obrazem i słowem, bowiem wrażenie robi zarówno wysmakowana scenografia… przepiękne kostiumy, jak i gra aktorska oraz talent wokalny najmłodszych aktorów.

 

Musical uatrakcyjniają wpadające w ucho piosenki autorstwa Cezarego Domagały i Tomasza Bajerskiego. Głos oddano najmłodszym aktorom, których wyłoniono w castingu. W tytułową rolę gwiezdnego podróżnika wcieliło się aż trzech młodych adeptów sztuki teatralnej (Artur Bałys, Adam Górzyński i Jan Hirsz). Podczas premierowego pokazu można było zobaczyć wszystkich, a każdy z nich doskonale odnalazł się w swojej roli. Wielkie brawa dla nich! Świetny jest też Król kreowany przez Grzegorza Cinkowskiego.

Na końcu Magdalena Mikrut-Majeranek  podsumowuje – Zabrzański Mały Książę to propozycja familijna, atrakcyjna wizualnie i wokalnie, a co najważniejsze – z przesłaniem. Kiedy kurtyna opada, w pamięci pozostają znamienne słowa „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

 

cała recenzja:
https://e-teatr.pl/maly-ksiaze-zawital-do-zabrza-46859


#teatr