Wampir energetyczny to zagrożenie

 

Wampir energetyczny to zagrożenie – Wampiry energetyczne wysysają z nas siły witalne, energię i zdrowie. Istnieje 5 typów wampirów energetycznych.

W swoim życiu spotykamy ludzi o typach osobowości, przy których nasza życiowa energia jakby przygasa, odczuwamy przy nich niepokój, smutek czy rozdrażnienie. Po spotkaniu z takimi ludźmi zawsze jesteśmy zmęczeni.
Wampir energetyczny, bo o nim właśnie mowa, pozbawia nas chęci do życia.

 

 

 

Wampir energetyczny to zagrożenie

 

 

 

 

Wampir energetyczny to zagrożenie

5 typów wampirów energetycznych. Jak się bronić przed ludźmi, którzy zabierają nam życiową siłę?

Zapewne każdy z was zna osoby, przy których czujemy się, jakbyśmy nie dotykali ziemi. Ludzie ci emanują optymizmem i spokojem. Przy nich dosłownie rozpiera nas energia, nakręcając nas do działania.

 

Spotykamy też typy osobowości, przy których nasza życiowa energia jakby przygasa, odczuwamy przy nich niepokój, smutek czy rozdrażnienie. Po spotkaniu z takimi ludźmi zawsze jesteśmy zmęczeni. Są to tak zwane wampiry energetyczne. Jak się przed nimi bronić?

 

Finezyjne wysysanie energii

Aby lepiej radzić obie z wampirami energetycznymi, powinniśmy nauczyć się rozpoznawać takich ludzi już z daleka. Wyróżniają ich typowe zachowania.

 

Istnieje kilka typów wampiryzmu energetycznego. Najbardziej popularną obecnie klasyfikację stworzył psycholog kliniczny Albert J. Bernstein, który jest autorem książki „Emocjonalne wampiry”. Wymienia on w niej wampiryzm aktorski, narcystyczny, antyspołeczny, paranoidalny oraz obsesyjno-kompulsywny.

 

Wampir aktor

Wampir aktor jest osobą, która uwielbia być w centrum uwagi. Wszystkie oczy muszą być nieustannie zwrócone właśnie na niego. Jest skłonny do uniesień i uwielbia monologi, których bardzo ciężko się słucha. Po godzinie spotkania z nim ma się ochotę uciec jak najdalej, bycie jego słuchaczem jest niezwykle męczące.

 

Wampir narcyz

Wampir narcyz bezustannie domaga się pochwał. Nikt nie może być lepszy od niego. Sukcesy przyjaciół irytują go i zaburzają jego cenny spokój. W związku z tym, gdy znajdują się oni w wybornym nastroju, robi wszystko, aby jak najszybciej go popsuć. Jest okropnym zazdrośnikiem i tak naprawdę nie interesuje go nikt poza nim samym. Bardzo dużo oczekuje o swego otoczenia, ale nie daje nic w zamian.

 

Wampir antyspołeczny

Wampir antyspołeczny ma buntowniczą naturę i często nie potrafi dostosowywać się do społecznych norm. Bawi go ich łamanie. Jest rozchwiany emocjonalnie, nieodpowiedzialny i nie potrafi dorosnąć. Spędzanie czasu w jego towarzystwie to wieczne pilnowanie, czy aby wampir nie wpędzi siebie i nas w jakieś kłopoty.

 

Wampir obsesyjno-kompulsywny

Wampir obsesyjno-kompulsywny jest człowiekiem, z którym bardzo ciężko się dogadać, dlatego że żyje w swoim świecie. Często jest zamknięty w sobie, nie okazuje żadnych emocji, a jeśli już to tylko te negatywne. Jest osobą oziębłą i niesympatyczną do granic możliwości. Przebywanie z wampirem malkontentem odbiera chęć życia.

 

Wampir paranoik to osoba, która żyje w świecie spisków. Wszystkich podejrzewa o niecne zamiary. Nikomu do końca nie ufa, nawet jeśli to jego najbliżsi. Wciąż snuje myśli o zdradzie partnerki, nielojalności przyjaciela, czy niesprawiedliwym faworyzowaniu przez szefa innych współpracowników. Awantury bez powodu to jego znak rozpoznawczy.

 

Jak bronić się przed wampirem?

Jeśli mamy do czynienia z wampirem energetycznym, najlepiej zacząć go unikać. Ucieczka od niego to najprostsze możliwe rozwiązanie. A co, jeśli wampir energetyczny to nasza koleżanka lub kolega z pracy, czy ktoś, z kim łączą nas więzy rodzinne i niestety nie możemy przestać go widywać, czy się od niego odciąć?

 

Po rozpoznaniu typu wampirów, z jakimi mamy do czynienia łatwiej będzie nam radzić sobie z ich praktykami pozbawiania nas energii. Jeśli mamy już taką wiedzę, przede wszystkim przestańmy traktować wampiry śmiertelnie poważnie. Lepiej się zdystansować od tego, co mówią, czy robią i zacząć przyglądać się im z przymrużeniem oka.

 

Najlepiej nie zwracać uwagi na ich złośliwe komentarze, czy wyrzuty. Kompletnie zignorowani przeżyją szok i na jakiś czas odpuszczą.  Pozytywne nastawienie i emocjonalne oderwanie się od nich sprawi, że lżej będzie nam znosić te osoby.

 

Po czasie spędzonym z wampirem energetycznym zawsze znajdźmy moment, aby pozbyć się złej energii. Pooddychajmy głęboko, skupmy się na chwili obecnej, zamiast na chaosie myśli, które wywołała ta osoba. Pójdźmy na spacer, zróbmy coś, co nas relaksuje.

 

https://www.dobrewiadomosci.info/5-typow-wampirow-energetycznych-jak-sie-bronic-przed-ludzmi-ktorzy-zabieraja-nam-zyciowa-sile/


#psychologia