Tani teatr, czyli stracona dekada sie30

Tags

Related Posts

Share This

Tani teatr, czyli stracona dekada

Tani teatr nie powinien być w żadnym razie mylony z teatrem dostępnym, albowiem ten pierwszy jest teatrem, którego nikt nie chce i wciska się go widzowi na siłę.

 

Tani teatrZ wielką przykrością obserwuję, co się dzieje w moim ulubionym teatrze, którego nowy, światły dyrektor doprowadza go konsekwentnie na skraj przepaści.

Dlatego nie było to wielkim zaskoczeniem, kiedy kilka dni temu przekazano mi ostatniego newsa o wyczynach tego geniusza, który w obliczu załamania frekwencyjnego postanowił postawić na tani teatr.

W tym konkretnie wypadku chodzi o jakże wybitny, obsypany nagrodami i wychwalany pod niebiosa przez znajomych recenzentów, spektakl samego tego błyskotliwego samozwańczego reżysera. Spektakl, który jest tak znakomity, że nikt nie chce na niego przychodzić i w związku z tym uległ ogromnej przecenie, albo promocji, jak kto woli.

Otóż doszła do mnie informacja, że w ramach teatru, który jest tani, ten ekstranowoczesny as teatralny wciska go widzom po 5 zeta (sic !)

Oczywiście nikt nie cieszy się, bardziej, jeżeli sztuka jest dostępna dla wszystkich, ale z doświadczenia wiem też, że coś, co jest za darmo, albo półdarmo, nie cieszy się większym wzięciem, albowiem jest postrzegane, jako coś, co nie jest pełnowartościowe.

I jak to jest, pytam ja siebie, że ogromny teatr z wielomilionową dotacją i ogromnymi środkami na promocję i marketing, nie potrafi zapełnić swojej widowni.

Że musi się chwytać takich tanich chwytów, które powodują, że cały ten teatr jest postrzegany jako tani w pejoratywnym tego słowa znaczeniu.

Jeżeli ten arcymistrz teatru polskiego swoim wybitnym repertuarem nie potrafi zapełnić widowni swojego teatru, czy jest to w związku z tym odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Bo jaki koń jest, każdy widzi i mimo prowadzonej intensywnej propagandy sukcesu wszyscy wokół wiedzą, że w tym teatrze nie tylko dzieje się źle, ale co raz gorzej.

Mimo rozpaczliwych prób podniesienia frekwencji polegających na tym, że ów pionier teatralny musiał się poprzepraszać ze zdjętym przez siebie na początku swojego urzędowania repertuarem poprzednika, widzowie skarżą się, że od kilku sezonów nie pojawiło się tam ani jedno wartościowe przedstawienie, pomimo dostępu do aż 4 (sic !) scen. Że teatr ten pod wodzą tego prekursora teatru nie tylko jest tani i byle jaki, ale także zepchnięty przez niego na skrajny margines polskiej mapy teatralnej.

Pytają się mnie widzowie, jak długo organ założycielski tego teatru będzie akceptował taki stan rzeczy, a ja nie mam na to żadnej odpowiedzi, albowiem wiem, że urzędnicy z natury rzeczy nie interesują się faktycznym stanem rzeczy, lecz bardziej ufają podlegającej manipulacji różnego rodzaju dokumentacji i bardziej sobie cenią spokój i ciszę, niż to, czy widzowie w danym regionie mają dostęp do rzeczywistej sztuki, czy tylko do teatru, który jest odpustowo tani.

Wiem niestety jedno, że jakkolwiek by nie było, to dla tego teatru jest to stracona dekada, albowiem burzyć jest bardzo łatwo, a budować nie tylko trudniej, ale także trwa to o wiele dłużej.

Dlatego odbudowanie statusu tego teatru po lotnych rządach tego progresora teatru będzie trwało kilka dobrych lat, co najbardziej się odbija i odbijać będzie dalej na widowni, która po prostu nie ma dokąd pójść.

Amen

 

Synonim tani

Synonimy do słowa tani:

anemiczny, ascetyczny, banalny, bez wartości, bez wyrazu, bezbarwny, bezpłciowy, bezużyteczny,bezwartościowy, biedny, blady, bublowaty, byle jaki, chałowy, chamski, ciasny, denny, dostępny, drobny,dyletancki, dziadowski, epizodyczny, funta kłaków niewart, fuszerski, gburowaty, głodowy, grafomański, groszowy,grubiański, karczemny, karli, kiczowaty, kiepskawy, kiepski, kijowy, kosmetyczny, kulawy, letni, lichawy, lichy,lipny, łobuzerski, mało wart, małowartościowy, małowarty, mały, marny, mdły, miałki, mierny, minimalny,mizerny, naskórkowy, nędzny, nic nie wart, nieatrakcyjny, niechlujny, nieciekawy, niedobry, niedokładny,niedrogi, nieduży, nieefektowny, niefachowy, niegatunkowy, niegłęboki, nieklawy, niekosztowny, niemrawy,nienadzwyczajny, nieokazały, nieoryginalny, nieosobliwy, niepełnowartościowy, niepogłębiony, nieporządny,niepozorny, nieprzemyślany, nieprzydatny, nieskomplikowany, niespecjalny, niestaranny, nieszczególny, nietęgi,nietreściwy, nieudolny, nieużyteczny, niewiele wart, niewielki, niewprawny, niewybredny, niewydarzony,niewygórowany, niewymyślny, niewyrazisty, niewysoki, niewyszukany, niezauważalny, niezdarny, niezdatny,niezłożony, nieznaczny, nijaki, nikły, niskiego lotu, niskocenny, niskogatunkowy, ograniczony, okazyjny, oklepany,ordynarny, osiągalny, partacki, płaski, płyciutki, płytki, podły, podniszczony, podrzędny, podupadły, popularny,pospolity, pośledni, powierzchowny, powszedni, pozagatunkowy, pozaklasowy, pożal się Boże, półdarmowy,preferencyjny, promocyjny, prostacki, prymitywny, przeceniony, przeciętny, przyziemny, ramotowaty,redundantny, rynsztokowy, siermiężny, skąpy, skromny, słaby, smętny, spłycony, spospoliciały, spowszedniały,stereotypowy, syfiasty, symboliczny, szablonowy, szary, szczupły, szmatławy, śladowy, tandetny, taniutki,trywialny, trzech groszy niewart, tuzinkowy, tyci, ubogi, ulgowy, umiarkowany, wulgarny, wyświechtany, wytarty,zaniedbany, zgrzebny, złamanego szeląga niewart, zły, znikomy, zniszczony, żaden, żałosny, żebraczy,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/tani

_______________________________________________________________________________
#teatr