Sztuka która mnie zatrzymała lis26

Tags

Related Posts

Share This

Sztuka która mnie zatrzymała

Sztuka która mnie zatrzymała – Nie wiem czy na wdechu, czy na wydechu, w zachwycie czy przerażeniu. To przedstawienie o kobiecie, którą mogłabym być ja.

To była sztuka która mnie zatrzymała, pisze Patrycja Cichy Szept o premierze “Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem”.

 

 

 

Sztuka która mnie zatrzymała

Fot. Hubert Węglarczyk

 

 

 

Sztuka która mnie zatrzymała

To była sztuka która mnie zatrzymała. Nie wiem czy na wdechu, czy na wydechu, w zachwycie czy przerażeniu. To przedstawienie o kobiecie, którą mogłabym być ja – a może po części nią jestem, i każda z nas. O dziewczynce, która była samotnym, utalentowanym dzieckiem, o młodej dziewczynie, która odkrywa swój talent, o zagubionej kobiecie, której nie dane było doświadczyć po prostu spokojnego życia. Życia, które wydaje się nijakie i nawet nudne. Życia u boku tego jedynego, który da ukojenie, zrozumienie i zatroszczy się o nadwrażliwy charakter kobiecego artyzmu.

 

Marianne powinna była być po ochronnym parasolem losu, tak jednak się nie stało, a ja oglądając sztukę czułam jej złość, rozpacz, smutek, tęsknotę i…

 

…jestem bardzo wdzięczna za doznania artystyczne bo było ich bardzo dużo.

 

 

Anna Mentlewicz
Ja i Mick Jagger, czyli małpy uciekły z wrzaskiem.

 

Reżyseria
Grzegorz Kempinsky

 

Muzyka
Anna Ruttar

 

Magdalena Kostrubiec
Jako Marianne Faithfull

 

Teatr Kontrabanda
Prapremiera Światowa
24-11-2017

 

z recenzji Patrycji Cichy Szept

 

 

 

Bezdech

Bezdech (gr. απνοιαang. apneałac. apnoe) – zanik przepływu powietrza przez drogi oddechowe (wentylacja płuc). Podczas bezdechu ustaje czynność mięśni oddechowych, a objętość płuc pozostaje niezmienna. Jednak wymiana gazowa ani oddychanie na poziomie tkankowym nie są zaburzone.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezdech

 

 

 

Synonimy do słowa „zachwyt”

 

https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/zachwyt


#JaiMickJagger