Szczęśliwi ludzie i ich 10 przykazań

Szczęśliwi ludzie i ich 10 przykazań – jest kilka prostych zasad, które wyznają ludzie szczęśliwi. Po ich zastosowaniu jesteśmy o wiele szczęśliwsi.

Szczęśliwi ludzie i ich 10 przykazań

„Szczęśliwi ludzie interesują się przede wszystkim sobą” – mówi psycholog Elena Pasternak. Oto jej 10 przykazań szczęśliwego człowieka

Czy istnieje coś takiego jak kodeks szczęśliwego człowieka?

Czy są jakieś uniwersalne zasady, którymi możemy się kierować, by zaznać szczęścia? Wydawałoby się, że nie ma czegoś takiego i to kwestia indywidualna, co nas uszczęśliwia. Tymczasem jest kilka prostych zasad, które wyznają ludzie szczęśliwi. Po ich stosowaniu jesteśmy też w stanie rozpoznać człowieka, który jest prawdziwie zadowolony ze swego życia. Co to za zasady? Wyjaśnia na swym blogu psycholog Elena Pasternak. 

Po pierwsze, szczęśliwi ludzie nie mogą być zrujnowani. Pracują nad wolnością osobistą i wiedzą, jak się nie wstydzić.

Mówi się im: „Masz gruby tyłek, nie możesz chodzić w tak opiętych ubraniach”, „Nie noś tych spodni, są niemodne w tym sezonie”, „Uśmiechnij się, robisz to tak rzadko”. A oni dalej robią swoje. Chodzą w obcisłych ubraniach i obnoszą się ze swoimi pełnymi kształtami, bo takie właśnie mają. Paradują w niemodnych ubraniach, bo im się podobają. Uśmiechają się tylko wtedy, gdy są z czegoś zadowoleni, zamiast chodzić z doczepionym do twarzy, sztucznym grymasem.

Wszystko to dlatego, że wiedzą, że 90 proc. ludzi tak naprawdę nie dba o ich wygląd, czy zachowanie. Tym natomiast, którym to przeszkadza, przeszkadza wszystko wokół i cierpią nie przez to, że ktoś śmie chodzić w niemodnych spodniach, ale dlatego, że uwielbiają cierpieć. 

Po drugie, osoba szczęśliwa nie zabraniają nikomu.

Nie przeszkadza im, że ludzie wokół jedzą mięso (nawet jeśli sami są wegetarianami). Nie przeszkadza im, że babcie rozpieszczają dzieci – w końcu to ich prawo. Dziewczyna z sąsiedztwa pędzi bimber i farbuje włosy na wszystkie kolory tęczy – może i dziwny, ale to jej pomysł na życie. Szczęśliwi ludzie nie zakazują filmów, muzyki i książek, ponieważ nie ingerują w życie innych. Wiedzą, że zawsze jest wyjście: nie czytać, nie patrzeć, nie kłócić się, nie udowadniać swych racji. Nie traumatyzuj swojej psychiki, nie trać czasu na tych, którzy nie odbierają na twych falach.

– Wszystko w twoim życiu można wyłączyć. A jeśli nie wyłączyć, to przełączyć – obiecuje psycholog.

Po trzecie, szczęśliwi ludzie nigdy nie czekają na nic.

Nie wierzą, że jutro będzie lepsze niż dzisiaj, jeśli nic nie zrobią. Szczęśliwi ludzie trzeźwo oceniają sytuację i rozumieją, na co mogą wpływać, a na co, nie. Na przykład, nie mogą wpływać na przerwy w dostawie prądu, ale mogą wyjechać na ten czas za miasto, albo pójść na spacer z kimś bliskim, skorzystać z dnia. Przejmują się tylko tym, co naprawdę zależy od nich. 

Po czwarte, osoba szczęśliwa zawsze jest przyjacielem inteligentnych i pięknych ludzi. 

Ponieważ w ich otoczeniu wszystko jest takie. Nie potrzebują brzydkich koleżanek, żeby lepiej wypadać w kontraście z nimi i podnosić sobie samoocenę. Nie potrzebują głupich przyjaciół, żeby móc się z nich śmiać. Śmieją się tylko z siebie, bo wiedzą: śmiech eliminuje kompleksy i sprawia, że ​​lęki są mniejsze. Radość daje wielką siłę.

Po piąte, szczęśliwi ludzie nie muszą się żenić w wieku 27 lat, bo goni ich czas.

Nie idą do ołtarza, bo ich znajomi już to zrobili. Nie robią kariery przed 30, bo syn najlepszej koleżanki ich mamy dorobił się majątku, a ich mama nie może się pochwalić synem, czy córką. Szczęśliwi ludzie szukają własnych ścieżek, niekoniecznie łatwych, ale elektryzujących, takich, którymi mimo zmęczenia idą z fascynacją, ciekawi tego, co spotkają za rogiem. Robią to, co ich zadowala, zamiast zadowalać innych. 

Po szóste, osoba szczęśliwa potrzebuje niewiele. 

Tacy ludzie przyjmują do wiadomości fakt, że są księgowymi, a nie gwiazdami filmowymi, milionerami, czy modelkami. Chodzą na koła teatralne, uczą się rysować lub skakać na trampolinie. Pokonują strach i wychodzą na scenę, aby czytać swoje wiersze, chodzą na karaoke, rysują, jeżdżą na łyżwach, bo kochają to robić. Doskonalą się w tym, co ich uszczęśliwia i chcą to robić dobrze. 

Po siódme, ludzie szczęśliwi nie widzą wokół samych wrogów.

Wiedzą, że świat jest duży, a na tym świecie żyje 8 miliardów ludzi. I nie jest tak, że wszystkie te 8 miliardów ludzi cię nienawidzi. Wszyscy oni raczej cię też nie pokochają. Szczęśliwi ludzie wiedzą, że za wszystkimi ideologicznymi, kulturowymi, rasowymi i religijnymi konfliktami stoją politycy. Nie pozwalają się ze sobą skłócić. Są ponadto. 

Po ósme, osoba szczęśliwa wierzy w siebie. 

Nie obchodzi ich, że ktoś otrzymał nagrodę, ktoś się ożenił, ktoś zebrał miliony subskrybentów na swoim Instagramie. Żyją i zajmują się swoimi sprawami. Wiedzą, co robią i dlaczego. Nie zazdroszczą sąsiadom. Robią to, co lubią i robią to dobrze.

Po dziewiąte, osoba szczęśliwa jest zawsze prosta.

Większość ludzi wierzy, że jeśli w życiu nie ma udręki, nie ma cierpienia, to znaczy, że w ogóle nie żyłeś i nie rozumiałeś życia. Ludzie szczęśliwi po prostu rozwiązują codzienne zadania. Po prostu zarabiaj. Idź do lekarza. Po prostu napraw. Napraw lub wyrzuć coś, czego nie można naprawić. Nie neguje to wyzwań życiowych, niepowodzeń i niespełnionych celów. Ale to oznacza, że ?? póki żyjemy, możemy wymyślać własne zasady.

Po dziesiąte, szczęśliwi ludzie są uczciwi wobec siebie.

Znają wszystkie swoje ciemne strony, każdy fragment swojej biografii. Pamiętają o swych błędach i wyciągają z nich naukę. Ci ludzie są interesują się, przede wszystkim sobą, dopiero później innymi.

www.jestpozytywnie.pl/szczesliwi-ludzie/?fbclid=IwAR1MTbXbLuBQjhHZMK7a4BmwVhPP_CSucKaxOqovYoqEYc3qVAJ8_zMx9BA


#szczęście