NIELEGALNI W GAZECIE

Zainteresowanie “NIELEGALNYMI” wzrasta!

 

224ffc09db0d33ee78595903d19e0184757ceb2e

Ledwo wczoraj Witek Augustyński zdążył odpalić stronę na której będzie śledził postępy w pracy nad NIELEGALNYMI”, a już dzisiaj zdążyła o tym napisać gazeta.pl.

Szerokie zainteresowanie ekranizacją powieści Vincenta V. Severskiego, raduje moje serce, ponieważ jest to znakomita literatura, która zupełnie inaczej, niż dotychczas, pokazuje pracę naszych służb specjalnych, ale także w innym świetle pokazuje naszych rywali, a przede wszystkim FSB, czyli to na co mamy zwyczaj mówić KGB.

Najważniejsze jednak jest to, że po okresie dekonstrukcji naszych służb przez różnych paranoików, przeciętny Polak dowiaduje się, że ma być z czego dumny i że nasz wywiad jest pełnowartościowym graczem na arenie światowej.

Ja sam jestem szczęśliwy i dumny z tego, że mamy takich asów wywiadu jakim jest Konrad Wolski – co prawda to niby jest postać fikcyjna, ale ja wiem, że istnieją jej pierwowzory w rzeczywistości..

Kiedy kilka lat temu ukazała się zapowiedź “NIELEGALNYCH”, od razu poczułem, że to może być prawdziwa petarda – pobiegłem do księgarni od razu, kiedy tylko się ukazała i przeczytałem jednym tchem, po czym natychmiast zadzwoniłem do mojego producenta, żeby kupił prawa do ekranizacji książki.

Przypominam, że Vincent jeszcze się wtedy ukrywał i nie pokazywał nawet twarzy, ale poprzez wydawnictwo CZARNA OWCA i jej właściciela Pawła Książkiewicza udało nam się dotrzeć do Vincenta, który zgodził się na rozmowę.

Ku mojej ogromnej radości Vincent zaakceptował mnie jako autora scenariusza i reżysera, a ja zapałałem miłością nie tylko do książki, ale także jej autora, który okazał się być niezwykle przystępną i ciepłą osobą.

Zaufanie jakim mnie obdarzył powierzając mi swoją powieść, jest dla mnie powodem do ogromnej dumy, ale także jestem całkowicie świadom odpowiedzialności jaka na mnie spoczywa.

Nie będę się tutaj rozpisywał na temat jakim wyzwaniem jest przeniesienie ponad 800 stronnicowej powieści na ekran, bo daje temu wyraz wielokrotnie na moim blogu ale cieszę się ogromnie, że grono jej wielbicieli ciągle rośnie i że także oczekiwanie na film jest coraz większe.

Mam nadzieję, że film okaże się takim samym sukcesem, jak książka.

A tymczasem możecie śledzić moją pracę tutaj na www.kempinsky.pl i na www.nielegalni.com.pl , oraz https://www.facebook.com/grzegorz.kempinsky

a oto link do artykułu w “GAZECIE”:

https://kempinsky.pl/kultura.gazeta.pl/kultura/1,114438,14284972,Powstanie_film_na_podstawie_ksiazki_polskiego_superszpiega.html

 

__________________________________________________________________________
#Nielegalni #VincentVSeverski #GrzegorzKempinsky #Severski #KonradWolski #CzarnaOwca #WitoldAugustyński #Gazeta.pl