Nadmiar pomysłów w Starym

Nadmiar pomysłów w Starym – Narodowy Stary Teatr, pod wodzą dwóch niekompetentnych dyrektorów, zalicza następną klapę.

W trakcie swojego nieszczęsnego dyrektorowania w Starym Teatrze, duetowi, Waldemarowi Raźniakowi i Benjaminowi Bukowskiemu, nie udało się wyprodukować ANI JEDNEGO (Sic!) dobrego przedstawienia.
Tak samo jest z “Orlando Bloomsbury”. “Problemem krakowskiego spektaklu jest nadmiar pomysłów i wątków, co sprawia, że widowisko chwilami traci tempo i rytm. Nie pomagają przydługie partie choreograficzne, zwłaszcza w wykonaniu Orlanda.”

 

 

 

Nadmiar pomysłów w Starym

 

 

 

 

Nadmiar pomysłów w Starym

Portret epoki
„Orlando. Bloomsbury” wg Virginii Woolf w reż. Katarzyny Minkowskiej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Pisze Michał Centkowski w „Newsweeku”.

 

Katarzyna Minkowska podjęła się nie lada wyzwania. „Orlando. Bloomshury” to monumentalny, ponadtrzygodzinny portret słynnej grupy, której ważną figurą była Virginia Woolf.

 

Widowisko zaczyna się już w foyer. Artyści zapraszają nas na spotkanie z wybitną pisarką.

 

Nieco zgrzebna scenografia odtwarza wnętrze z epoki – przełamuje ten realizm wielka ściana w głębi sceny, na której oglądamy filmowe projekcje. Realistyczne są także kostiumy. Twórczynie i twórcy spektaklu przyglądają się losom poszczególnych członków grupy na przestrzeni niemal trzech dekad. Najbardziej interesująca jest w tym spektaklu warstwa obyczajowa, sugestywnie odmalowany portret epoki, na tle którego przyglądamy się skomplikowanym relacjom psychologicznym łączącym bohaterów.

 

Problemem krakowskiego spektaklu jest nadmiar pomysłów i wątków, co sprawia, że widowisko chwilami traci tempo i rytm. Nie pomagają przydługie partie choreograficzne, zwłaszcza w wykonaniu Orlanda.

 

Świetna jest natomiast muzyka autorstwa Wojciecha Frycza. Choć centralną postacią jest Virginia Woolf, najciekawsze role stworzyli Radosław Krzyżowski jako krytyk sztuki Clive Bell oraz Łukasz Stawarczyk w roli pisarza Lyttona Stracheya.

 

https://e-teatr.pl/portret-epoki-27957

 

 

 

 

Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – teatr w Krakowie, narodowa instytucja kultury, powstał jako drugi teatr w Polsce. Obok Teatru Narodowego w Warszawie jest jedną z dwóch narodowych scen dramatycznych, podlegających bezpośrednio Ministrowi Kultury. Od czerwca 2021 jest członkiem Unii Teatrów Europy. W budynku teatru funkcjonuje Muzeum Interaktywne / Centrum Edukacji Teatralnej MICET, otwarte w 2016 roku.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stary_Teatr_im._Heleny_Modrzejewskiej_w_Krakowie


#Teatr