Krótka historia teatru

Krótka historia teatru – Niezwykle piękna w swojej wymowie przypowieść o teatrze. Jaka szkoda, że ta wspaniała wspólnota, o której mowa istnieje tylko w wyobraźni.

Moja przyjaciółka, Agnieszka Koltun, która mieszka na stałe w Singapurze i na co dzień propaguje tam sztukę i kulturę polską, jako prezes Fundacji Przyjaźni Polsko-Singapurskiej, jest niesamowicie wrażliwą i kreatywną osobą, która kocha słowo pisane, sztukę i teatr. W tym krótkim tekście poniżej, połączyła wszystkie te swoje umiejętności i napisała cudowną, lecz utopijną przypowieść o teatrze, którą nazwała “Krótka historia teatru”

 

A ja żałuję tylko, że teatr w Polsce wygląda zupełnie inaczej, albowiem oparty jest na kumoterstwie, układach i korupcji. w którym rządzi i raduje zyski Mafia Teatralna, zwana także Spółdzielnią i jest mu tak bardzo daleko do tego prostego i pięknego bytu, którym w istocie powinien być. Tak, jak opisuje to Agnieszka.

 

 

 

Krótka historia teatru

 

 

 

 

Krótka historia teatru

…Pewnego dnia na malowniczej polanie zjawiły się trzy niezwykłe postacie o imionach Mądrość, Kreatywność i Spryt. Ich obecność zapowiadała niebywałe wydarzenie, gdyż postanowiły, w drodze konkursu, wyłonić największą umiejętność spośród nich.

 

Mądrość zaserwowała zgromadzonym rozwiązanie skomplikowanej zagadki filozoficznej, Kreatywność zaskoczyła wszystkich prezentując swoje avant-garde arcydzieło sztuki, zaś Spryt błyskawicznie zademonstrował zmyślne podejście do rozwiązywania problemów.

 

Publiczność była podzielona, zachwycając się każdą z postaci, gdyż wszystkie emanowały nadprzyrodzoną zdolnością w swej dziedzinie. Finalnie, dochodząc do wspólnego wniosku, zauważono, że każda z tych umiejętności była niewątpliwie wartościowa.

 

Szanowne Jury nazwało owe wartości “Talentem”, a Mądrość Kreatywność i Spryt chwilę po pięknym ukłonie, postanowiły kontynuować swą współpracę, wzajemnie się inspirując.

 

Wspólnie, po krótkim consillium, zdecydowały wznieść budowlę, której sercem stała się wydeptana scena, a duszą – niepuste rzędy krzeseł…

 

Swą wspólnotę nazwały “TEATREM “.

 

Agnieszka Koltun

 

 

 

 

 

Fundacja Przyjaźni Polsko-Singapurskiej

Celem Fundacji jest organizowanie indywidualnych wydarzeń, wystaw, spotkań oraz wszelkich odpowiednich platform, służących promocji różnych kultur, takich jak między innymi prezentacje sztuki zachodniej w Republice Singapuru, aby lokalni mieszkańcy/goście mogli doświadczyć kultur z całego świata, a także być łącznikiem dla ekspatów mieszkających w obcym kraju, by mogli doświadczyć odrobiny domu podczas pobytu zagranicą.

 

https://www.polandsingaporeasiafoundation.org/strona-domowa


#teatr