Jak rozmawiać że sztuczną inteligencją

Jak rozmawiać że sztuczną inteligencją? – Świetna historia wzięta prosto z życia, w którym coraz częściej maszyny i automaty zastępują ludzi.

Moja znakomita koleżanka, Grażyna Ogrodowska wrzuciła tego posta na swojego facebooka. Jest on moim zdaniem nie tylko bardzo śmieszny, ale mówi niestety także bardzo dużo o świecie w jakim przyszło nam żyć.
Zatem, jak rozmawiać ze sztuczną inteligencją?

 

 

 

Jak rozmawiać że sztuczną inteligencją

 

 

 

 

Jak rozmawiać że sztuczną inteligencją?

Nieodebrany telefon z mojego banku. Oddzwaniam.

 

Wciśnij 1 na kredyty, 2 na stopy , 3 promocje… W końcu się odzywa.

 

– Podaj proszę powód telefonu, bym mogła połączyć cię z odpowiednim konsultantem.

 

– To bank do mnie dzwonił.

 

– Podaj proszę powód telefonu, bym mogła połączyć cię z odpowiednim konsultantem..

 

– To ja oddzwaniam!

 

– Nie mogę ustalić tematu rozmowy z konsultantem.

 

Próbuję: Nie znam tematu, połącz z konsultantem, to nietypowy problem.

 

Nic.

 

W końcu mówię, bardziej do siebie: – Nie rozumiesz mnie, bocie.

 

– Łączę z konsultantem.

 

Grazyna Ogrodowska

 

 

 

 

Sztuczna inteligencja

Sztuczna inteligencja (ang. artificial intelligence, niem. künstliche Intelligenz) – inteligencja wykazywana przez urządzenia sztuczne (w przeciwieństwie do inteligencji naturalnej). Termin ten utworzył John McCarthy. W potocznym rozumieniu jest ona często używana w kontekście „prawdziwej sztucznej inteligencji”. W informatyce i kognitywistyce oznacza także tworzenie modeli i programów symulujących choć częściowo zachowania inteligentne. Sztuczna inteligencja jest także przedmiotem rozważań filozofii (filozofia sztucznej inteligencji) oraz przedmiotem zainteresowania nauk społecznych.

 

Termin „sztuczna inteligencja” utworzył John McCarthy w 1956 na konferencji w Dartmouth. Andreas Kaplan i Michael Haenlein definiują sztuczną inteligencję jako „zdolność systemu do prawidłowego interpretowania danych pochodzących z zewnętrznych źródeł, nauki na ich podstawie oraz wykorzystywania tej wiedzy, aby wykonywać określone zadania i osiągać cele poprzez elastyczne dostosowanie”. Sztuczną inteligencją zajmowali się m.in. Marvin Minsky, John McCarthy, Alan Turing, Edward Feigenbaum, Raj Reddy, Judea Pearl, Allen Newell, Herbert A. Simon.

 

Sztuczna inteligencja ma dwa podstawowe znaczenia:

  • jest to hipotetyczna inteligencja realizowana w procesie technicznym, a nie naturalnym;
  • jest to nazwa technologii i dziedzina badań naukowych informatyki i kognitywistyki czerpiąca także z osiągnięć psychologii, neurologii, matematyki i filozofii.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztuczna_inteligencja


#SztucznaInteligencja