Gdybyś potrafił milczeć

Gdybyś potrafił milczeć – jeden z wierszy Janusza Muzyczyszyna, który w ten sposób „ripostuje” na wiersz Patrycji Cichy – Szept „Bo jeśli kiedykolwiek”, który można przeczytać tutaj:
https://kempinsky.pl/bo-jesli-kiedykolwiek/

Szalenie mi się podoba, że na moim bogu powstał rodzaj dialogu między wierszami Patrycji Cichy-Szept i Januszem Muzyczyszynem. Daje to mi, a także czytelnikom możliwość wglądu na męskie i damskie spojrzenie na ten sam temat. Nie wiem, czy gdziekolwiek miało już coś podobnego miejsce, ale niezależnie od tego, polecam śledzenie tego swoistego dwugłosu poetyckiego. Dzisiaj – Gdybyś potrafił milczeć:

 

Gdybyś potrafił milczeć


Gdybyś potrafił milczeć

 

Gdybyś potrafił milcząc

zatonąć w jej milczeniu

usłyszał byś być może

drżenie jej serca

taniec rzęs

i płacz duszy…

Gdybyś milcząc patrzył

Zobaczyłbyś jej oczy

Załzawione, otwarte

Czekające na coś

Może na ciebie?

Potrafisz milczeć?

Janusz Muzyczyszyn 

www.muzyczyszyn.pl/wiersze/gdybys-potrafil-milczec/

 

 

Erotyk

Erotyk (gr. erotikós ‘miłosny’) — poetycki utwór liryczny o tematyce miłosnej, w ciągu wieków ulegający zmianom. Erotyk akcentuje miłość zmysłową, charakteryzującą się głębią uczuć i pasją.

Erotyki pisali m.in. trubadurzy, François Villon (Wielki testament), a w Polsce Jan Kochanowski (Do dziewki), Mikołaj Sęp Szarzyński (tzw. rękopis Zamoyskich), Adam Asnyk (Ta łza), Krzysztof Kamil Baczyński (Erotyk), Konstanty Ildefons Gałczyński (Prośba o wyspy szczęśliwe), Bolesław Leśmian (np. cykl W malinowym chruśniaku) a także Daniel Naborowski, Franciszek Dionizy Kniaźnin (Erotyki).
https://pl.wikipedia.org/wiki/Erotyk

 

erotyk

dopuszczalne w grach

erotyk

poetycki utwór liryczny o tematyce miłosnej
https://sjp.pl/erotyk


#poezja