Gala fałszującej koleżanki

Ostatnio w pewnym teatrze odbyła się bardzo ekskluzywna gala, która niestety w świecie teatralnym zapadła uczestnikom w pamięć dzięki fałszującej na niej szansonistce.

 

galaTak to już niestety bywa, kiedy dyrektorzy uprawiają daleko posunięty barter teatralny ( https://kempinsky.pl/barter-teatralny/ ) i zamiast o wysoką jakość widowisk na swojej scenie bardziej dbają o to, żeby zaproszenia do współpracy z jego teatrem skutkowały kontrzaproszeniami dla niego z zapraszanej strony.

Widocznie także tym razem dyrektor kierował się właśnie tym kryterium, ponieważ z prędkością światła obiegła światek teatralny nowina, jako główna atrakcja owej gali.

Telefony rozgrzewały się do czerwoności, kiedy referowano sobie jak owa gala została skompromitowana przez jakąś zagraniczną koleżankę z jakiegoś domu kultury, którą ów światły w wymianie handlowej dyrektor raczył zaprosić.

Fałszowała ona ponoć tak niemiłosiernie, że ci, którzy mieli to szczęście siedzieć na balkonie, albo bliżej wyjścia, w popłochu opuszczali widownię, natomiast ci, którzy takiego szczęścia nie mieli musieli z bólem zgrzytających zębów wytrzymać do końca całkiem długiego recitalu.

Nie piszę tego tutaj, żeby delektować się plotkami, bo to mnie akurat w ogóle nie interesuje, ale z powodu, że cholernie przykro jest, kiedy coraz częściej taka patologia w kryteriach wyboru jest stosowana w naszej branży, ponieważ całkowicie kompromituje ona teatr jako taki, czego dowodem była ta gala, z której ludzie nic więcej nie pamiętali oprócz wyjącej za publiczne pieniądze zagranicznej przyjaciółki dyrektora.

 

Kumoterstwo

Kumoterstwo – wzajemne popieranie się ludzi związanych przynależnością do jakiejś grupy czy pokrewieństwem, zwykle dla osiągnięcia pozycji społecznej lub korzyści materialnych, nie opierające się na ocenie wartości tych osób, lecz na fakcie znajomości. Kumoterstwo jest pojęciem nieco szerszym niż nepotyzm, gdyż dotyczy nie tylko krewnych, ale znacznie częściej przyjaciół i znajomych.

Kumoterstwo jest na tyle powszechnym zjawiskiem na całym świecie, że w demokratycznych państwach postuluje się “przezroczystość” wszelkich procedur w życiu publicznym. O wspieranie znajomych oskarżani są nawet politycy z pierwszych stron gazet, jak prezydenci i premierzy. Jedną z najważniejszych międzynarodowych organizacji realizujących walkę z korupcją i nepotyzmem jest Transparency International.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kumoterstwo

 

kumoterstwo

kumoterstwo

wzajemne popieranie się osób należących do grupy powiązanej interesami
https://sjp.pl/kumoterstwo

 

Synonimy do słowa kumoterstwo:

chody, dojścia, fory, kastowość, klanowość, klikowość, kolesiostwo, koligacje, koneksje, koteryjność, mafijnośćnepotyzm, parantele, patologiczny nacisk, plecy, pomoc, poparcie, poplecznictwo, powiązania, protega,protekcja, protekcjonizm, stosunki, układy, wejścia, więzi, wsparcie, wstawiennictwo, załatwiactwo, znajomości,związki,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/kumoterstwo

 

gala

 gala
1. «uroczystość z udziałem oficjalnych gości»
2. «uroczysty strój»
3. «dekoracja statku lub okrętu banderami, proporcami i flagami w czasie uroczystości»

• galowy • galowo
https://sjp.pwn.pl/sjp/;2558815

___________________________________________________________________________
#teatr #korupcja #KorupcjawTeatrze