Dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd

Dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd – Szczepan Twardoch przypomina Tuskowi o zabraniu twórcom 50% kosztów uzyskania przychodu.

Nie będąc PiSowcem, tak, jak Pan Twardoch nie zapomniałem o tym, że rządy PO były katastrofalne dla polskiej kultury i polegały na tym, żeby inwestować w puste budy i okradać twórców. I tak, jak Pan Twardoch nie zapominam panu, panie Tusk, że dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd.

A tym wszystkim, którzy mówią, że to tylko dotyczy tych, którzy osiągną przychód powyżej jakiejś tam kwoty, mówię, że rząd pana Tuska ugodził w pewną ideę, która w cywilizowanym kraju powinna być nienaruszalna, albowiem jest sposobem na mecenat Państwa nad twórcami.

Amen.

Dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd

Dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd

Do: Donald Tusk

Szanowny Panie Premierze,

podobno czytał Pan ostatnio moją powieść. To miłe, mam jednak wątłą nadzieję, że się Panu w ogóle nie podobała i czuje się Pan teraz ze swojego cennego czasu równie dotkliwie przeze mnie okradziony, jak dotkliwie okradł mnie Pański dawny rząd z 50% kosztów uzyskania przychodu, którego to pozbawionego ekonomicznego sensu dla budżetu państwa, a bolesnego dla nas upokorzenia nie zamierzam Panu zapomnieć.

Z poważaniem,

Szczepan Twardoch 

https://www.facebook.com/szczepan.twardoch/posts/10210330612043316

Szczepan Twardoch

Szczepan Twardoch – pisarz i publicysta, Ślązak. Urodził się 23 grudnia 1979 roku w Żernicy.

Z wykształcenia socjolog i filozof. Znawca języka i kultury śląskiej oraz ekspert w dziedzinie broni. Zajmuje go szczególnie problematyka identyfikacji z miejscem urodzenia, jak również tożsamości narodowościowej: polskiej, niemieckiej, śląskiej.

W swoich utworach o wyrazistej i logicznej, choć jednocześnie zaskakującej i skomplikowanej konstrukcji, nieustannie balansuje pomiędzy realnym i fantastycznym, psychologią i realizmem, historią prawdziwą i alternatywną. Świat w nich przedstawiony jest spójny, sugestywny i zmuszający do zastanowienia się i nad tym, w którym żyjemy.

Życiorys

Szczepan Twardoch ukończył socjologię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował tam także filozofię. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

Jako niezależny publicysta pisał w “Życiu”, “Opcjach”, “Frondzie”, “Arcanach” i “Strzale”. Był redaktorem działu literackiego dwumiesięcznika “Christianitas”. Felietonista i współpracownik “Broni i Amunicji”, współpracownik kwartalnika “44 / Czterdzieści Cztery”, felietonista “Polityki”.
https://kempinsky.pl/culture.pl/pl/tworca/szczepan-twardoch


#podatek