Dodek – niezwykły pracownik szpitala

Dodek – niezwykły pracownik szpitala – Trzebnicki szpital zatrudnił wspaniałego, bezdomnego, kota, jako swojego pełnoprawnego pracownika.

Jest w Polsce takie miejsce, w którym nie przegania się bezdomnych kotów, tylko je przygarnia, a jeden z nich – Dodek, został nawet oficjalnym pracownikiem tego miejsca, którym jest szpital!

 

 

 

Dodek - niezwykły pracownik szpitala

 

 

 

Dodek – niezwykły pracownik szpitala

Jest takie miejsce w Polsce, w którym kocha się koty i nie przegania. Szpital. Ludzki szpital, do którego zaproszono kota.

 

W trzebnickim szpitalu im. Świętej Jadwigi Śląskiej zatrudniony jest nietypowy pracownik – czarny kot. Kot dostał imię – Dodek. Nie wiadomo, kto mu je nadał, ale przyjęło się i teraz każdy wie, że tak właśnie się wabi.

 

Dodek imię dostał po zmarłym w 2006 roku chirurgu Aleksandrze Deotacie Łapczyńskim, który uwielbiał koty. To właśnie za czasów doktora Łapczyńskiego w okolicy szpitala zaczęły pojawiać się mruczki.

 

To było kilkanaście lat temu. Pan doktor codziennie jak w zegarku przyjeżdżał na parking przed szpitalem o godzinie 7.30. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiał się obok niego kot. Wychodził zza krzaków. Duży, czarny z białą krawatką i skarpetkami.

 

Za pingwinkiem dreptały mniejsze od niego czarno-białe kociaki. Cała gromadka łasiła się do doktora, kręciła między jego nogami, domagając pieszczot. Po przywitaniu ze zwierzakami doktor szedł do drzwi budynku, prowadzących na oddział chirurgii. Pan Łapczyński wyjmował śniadanie, dzielił na połowę. Jedną chował, drugą dzielił na małe kawałki i rozkładał do trzech miseczek. Ten obrazek zapamiętało wielu pracowników szpitala – donosi natemat.pl.

 

W maju 2006 roku doktor Łapczyński ciężko zachorował i przestał przyjeżdżać do pracy. Jednak koty i tak codziennie rano czekały na niego w krzakach za małym wzniesieniem. Niestety, doktor już nigdy się nie pojawił pod szpitalem i nie nakarmił swoich ulubieńców.

 

Odtąd w okolicy szpitala wciąż kręcą się jakieś koty. Okoliczni mieszkańcy nazwali nawet wzgórza wokół placówki Kocimi Górami.

 

Koty przychodzą i odchodzą. Jednak to właśnie czarny Dodek skradł wszystkie serca. Może dlatego, że tak bardzo przypomina swoim zachowaniem tamte trzy koty sprzed lat. A może to sam pan doktor Łapczyński wysłał kociego emisariusza, by dbał o szpitalne koty i podtrzymywał w szpitalu dobrą aurę.

 

Dodek stał się częścią szpitalnej społeczności. – Mówi się, że jest jeszcze jednym pracownikiem. Ma swoje zadania, między innymi reguluje populację gryzoni wokół szpitala – chwali futrzaka doktor Orzechowski. Z inicjatywy doktora kilka dni temu przed budką Dodka stanęła tablica informująca, że kot jest członkiem szpitalnej rodziny i należy mu się szacunek. I nikt nie waży się go obrazić czy znieważyć. Jest przecież ulubieńcem pracowników i pacjentów.

 

Dodek tak wita się na profilu szpitala na Facebooku:

 

„Ponieważ od niedawna mam niewątpliwą przyjemność gościć na terenie Szpitala postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami. Jestem traktowany tu z pełną atencją i zrozumieniem. Atmosfera, którą tworzą kompetentni i serdeczni pracownicy sprawia, że poczułem się tu jak w domu. Na myszy poluję i dobrą energię Pacjentom przekazuję.”

 

Byli pacjenci również z czułością wspominają kota – Jest cudowny i bardzo pokrzepiający! Dodawał mi otuchy, jak byłam pacjentką szpitala. Do wszystkich podchodzi bardzo pozytywnie – napisała pani Karolina.

 

https://www.facebook.com/schronisko.wroclaw/posts/956528001049838/

 

 

 

dodek

 


#KotDodek