Dawanie dupy władzy

Dawanie dupy władzy – to znakomity artykuł Grzegorza Pawlaka o tym, że dawanie dupy władzy nigdy się nie opłaca, jakiegokolwiek koloru by nie była.

 

 

 


Dawanie dupy władzy

 

 

 

 

Dawanie dupy władzy

Muzyka, pisanie, malarstwo, teatr, film nie mają w sobie nic z wyrachowania.

 

To WEWNĘTRZNY PRZYMUS, który nie da się NIGDZIE ZASZUFLADKOWAĆ. Nie ma NIC WSPÓLNEGO z wiarą, niewiarą, opcją polityczną, seksualną i żadną inną. To wewnętrzny głos, którego czystość trzeba uszanować. I żadni pieprzeni włodarze nie mają nad nim władzy. Mogą go najwyżej tłumić i zabijać. I ROBIĄ TO OD, PRZYNAJMNIEJ, 70 LAT!!!!

 

Za to, jeśli piekło istnieje, smażyć się w nim będą do końca świata i dalej.

 

A my, którzy powinniśmy walczyć, każdy o swoją prawdę, jeśli dajemy im dupy (którejkolwiek ze stron) znajdziemy się tam razem z nimi.

 

Trend do wiary w brak artystycznej, dziennikarskiej i każdej innej niezależności jest tak porażający, że za chwilę nie zostanie kamień na kamieniu.

 

Nasze małe kompleksy ZWIĄZANE Z UTRATĄ MECENATU są, od lat, przyczyną nieustannego kurwienia się. POCZĄWSZY OD WIĘKSZOŚCI TYCH WIELKICH I UZNANYCH.

 

Czy naprawdę mamy tak bardzo „zryte” mózgi i uczucia, że nie potrafimy już przypomnieć sobie „PO CO”? Tylko po to, żeby nasz „grajdoł” (który sami pielęgnujemy) dobrze o nas napisał?! Żebyśmy byli bardziej popularni?!

 

Prawda, jak mi się wydaje, jest dużo bardziej banalna. Żebyśmy mieli z czego żyć i utrzymać naszych bliskich.

 

No to gdzie w tej, skądinąd ludzkiej, „walce o życie” jest miejsce na ARTYSTYCZNĄ PRAWDĘ?!

 

Od lat jedynym rozsądnym wyjściem jest „ dawanie dupy ” tym, którzy dadzą nam pieniądze i są tak samo „wyluzowani” jak my.

 

PISIORY nie są!

 

A poprzednia władza była?

 

To ciągłe „granie w reklamach”. Przedtem PO, teraz PIS’u.

 

DOŚĆ, KURWA!!!! Mamy PSI OBOWIĄZEK – WOBEC SIEBIE – walczyć o SWOJĄ prawdę. Aktorzy grają w DOSTĘPNYM SOBIE MATERIALE. ALE REŻYSERZY, PISARZE, MINISTROWIE… DAJCIE SZANSĘ, POKAŻCIE, ŻE MOŻNA! Dyrektorzy teatrów, twórcy filmów, szefowie wytwórni muzycznych, filmowych!

 

Jest tyle talentów, zabijanych przez zadufanych w swoje zakompleksione gusty i przekonanie, że, np. „to się nie sprzeda” (w większości) małych ludzi, którzy pogrzebali niezliczoną liczbę talentów!

 

Rzygać się chce, bo ratunkiem i “odpowiedzią” na taki stan rzeczy jest, z reguły, “ubieranie swojego talentu” w spryt, ego i umiejętność „radzenia sobie” w tzw. kryzysowych sytuacjach. INDYWIDUALNYCH!

 

A przecież chodzi o SYSTEM!!

 

I, nie PRZECIW PIS’OWI, ANI ZA PO.

 

Jeśli nie wywalczymy go sobie sami (żeby PRAWDA każdego z nas była PODMIOTEM, a nie przedmiotem) przepadniemy i umrzemy sami dla siebie (choćbyśmy byli popierani przez doraźnych „władców”).

 

OPAMIĘTAJMY SIĘ, NA BOGA! PÓKI NIE JEST ZA PÓŹNO!!!!

 

Grzegorz Pawlak
https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/1555937667791563


#oportunizm #koniukturalizm