Pomóżmy innym wstać z kolan

Pomóżmy innym wstać z kolan – Ludzie są bardzo różni. To dobrze. Szanujmy różnorodność i nie dajmy się skomunizować na nowo.

 

Pomóżmy innym wstać z kolan

 

Pomóżmy innym wstać z kolan

W moim życiu spotkałam wielu wartościowych ludzi, przeciętniaków i przegranych. Oczytanych, inteligentnych, uzdolnionych i pięknych, poznałam wielu z problemami i wielu, których życie usłane różami (z kolcami najczęściej).

Spotkałam ludzi ubranych w eleganckie szarości i czernie, którzy kpili z tych zbyt kolorowych, i kolorowych, którzy uważali tych na czarno za smutasów i nudziarzy.

Ludzi, którzy kpili z tych, których rodzice byli szanowani i poważani, bo w ich oczach zadzierali nosa. A później tych drugich, którzy cierpieli z powodu odrzucenia, bo są dziećmi znanych rodziców. A okazywali się fajni, nawet bardzo fajni.

Spotkałam ludzi, którzy w młodości nie chcieli dzieci, a teraz mają nawet trójkę i takich, którzy bardzo chcieli dzieci, a ich nie mają… ludzi, którzy uważają i takich, którym uważność umyka. Ludzi, którzy biegle mówią w trzech językach i takich, którzy nawet jednego nie opanowali.

I za najcenniejsze uważam, ze każdy z tych ludzi potrafił mnie czegoś nauczyć.

Bo sama byłam tą z zadartym nosem, tą upokorzoną, niedouczoną, zakompleksioną. Popełniłam błędy, przez które znienawidziłam siebie. Niektórych już nigdy się nie naprawi. Porównywałam się do innych, czułam się gorsza, lepsza itp ale nie prześladujmy tych co gorzej się uczyli, ani tych co są kujonami. Człowiek myślący nigdy nie kończy edukacji, tylko się stara, popełnia błędy, upada, wstaje. A na końcu i tak odchodzi, i tylko to dotyczy nas wszystkich.

Szanujmy różnorodność i nie dajmy się skomunizować na nowo. Pomóżmy innym wstać z kolan i nie prześladujmy.

Anna Wojtania

https://www.facebook.com/anna.wojtania.5/posts/802210079969491

 

Pomóżmy innym wstać z kolan

 


#różnorodność