Nie przeciwko komuś!

Nie przeciwko komuś! – to bardzo emocjonalny, ale znakomicie określający stan umysłowy naszego narodu, wpis Grzegorza Pawlaka, którego bardzo sobie cenię.

Grzegorz namawia nas do spojrzenia wgłąb siebie i otworzenie się na drugiego człowieka. Bycie za czymś i za kimś, a nie ciągłe bycie przeciwko czemuś i nie przeciwko komuś.

Nie przeciwko komuś!

Nie przeciwko komuś!

Mam dość!!!!

Kiedy, pracujący razem ludzie, patrzą na siebie bykiem w garderobach, poczekalniach, korporacjach…

Mam dość, kiedy odmienność poglądów każe nam nienawidzić drugiego człowieka!!!!

Mam dość braku samodzielności w myśleniu, w braku PRACY NAD SAMYM SOBĄ, po to, żeby wiedzieć KIM JESTEM, że TAKI, JAKI JESTEM (póki nie krzywdzę drugiego człowieka) mam prawo do szacunku, godności, pracy, miłości…

Mam dość publicystyki w kulturze!!!! Nie chcę (jako aktor) grać „symulanta z rządu” ani „symulanta z opozycji” chcę grać CHOREGO CZŁOWIEKA!!!!

Mam dość, kiedy przyjaciele, znajomi – usuwają się z Facebook’a, z powodów, że zacytuję: „Spierdalaj, jebany Pisiorze”, albo: „Zajebię Cię, jebana cioto”…

Do qźwy nędzy!!!! To nic odkrywczego: “Jeśli chcesz być szanowany, szanuj innych!!” Cała ta przedwyborcza „gównoburza” i tak sprowadzi się do tego, że zagłosujesz, na kogo wiedziałeś, że zagłosujesz.

Po co to wyniszczanie samego siebie chorymi emocjami? Gdzie otwarcie na drugiego człowieka? Nie tego „z telewizji”!! SĄSIADA!! To otwarcie pozwala przecież na POZNANIE, ZROZUMIENIE tego drugiego człowieka, wymianę poglądów, PRZYZNANIE KOMUŚ RACJI, TO, ŻE KTOŚ PRZEKONA SIĘ DO TEGO, CO JA MYŚLĘ…

Tak, piszę o standardach… Ale bez nich zostaniemy chamskim (z tego, co widzę, z jednej i drugiej strony), bezmyślnym zlepkiem zakompleksionych, interesownych, nie umiejących z sobą rozmawiać SAMOTNIKÓW.

Może, w najlepszym wypadku, członkami jakiegoś “klubu szalikowców”, których łączy, nie szacunek do drugiego człowieka (jego wiedzy, umiejętności, fachowości) ale lojalność (co by się nie działo) wobec klubu.

Wejdźmy w głąb siebie, przekonajmy się kim jesteśmy, czego NAPRAWDĘ CHCEMY. I głosujmy. Może pierwszy raz NIE PRZECIWKO KOMUŚ, ALE DLA SIEBIE…

https://www.facebook.com/grzegorz.pawlak.526/posts/2734410326610952


#GrzegorzPawlak