Mundurek teatralny lut04

Tags

Related Posts

Share This

Mundurek teatralny

Wielka radość wybuchła wśród pracowników jednego z teatrów, albowiem nowa, światła, dyrekcja postanowiła przemienić ich wizerunek na swoją modłę i zakupiła im nowy służbowy mundurek.

 

mundurekI nic to, że pomimo wielomilionowej dotacji, teatr ten nie stać na nowe premiery, reformatorska dyrekcja, która od swojego nastania reformuje jedynie wszystko, co pozbawione treści, czyli obdarza teatr dobrodziejstwem nowego logo, nowej papeterii, nowych wizytówek, nowej strony internetowej, oblepionych na nowo teatralnych pojazdów etc, postanowiła tym razem zatroszczyć się o szeregowych pracowników i zostawić swoje piętno na tym, co przyodziewają przyjmując gości i zaprojektowała im nowy mundurek.

I nic to, że większość pracowników i widzów stwierdziła, że są obrzydliwe i ktoś nawet powiedział, że “ten mundurek wygląda, jakby był zrobiony z odpadów przemysłu tekstylnego”, bo przecież to rzecz gustu.

I może nawet, nic to, że każdy kosztował 1.000 złotych (sic !) czyli za wyposażenie wszystkich pracowników obsługi widowni w mundurek, można by zrobić premierę na którejś z kilku scen teatru.

I nic pewnie nawet to, że wszyscy w środowisku teatralnym widzą, że zarządzanie tym teatrem przez nową ultranowoczesną dyrekcję polega generalnie tylko i wyłącznie na takich genialnych pomysłach jak powyżej, a poza tym sprowadza się do kręcenia własnych finansowych lodów kosztem publicznego teatru.

Prawdziwy problem tkwi chyba w tym, że urzędnicy organu założycielskiego pozwalają tej światowej dyrekcji na takie reformatorskie ruchy, które tak naprawdę polegają na tym, że robi się z państwowego dobra wspólnego, prywatny folwark i sprzeniewierza pieniądze podatników.

A to, że tym razem ta malwersacja polega na tym, że ubiera się swoich podwładnych w swój prywatny mundurek, jest tylko problemem wtórnym.

Czekam tylko, kiedy ten świeży dyrekcyjny umysł wpadnie na pomysł, żeby wszystkim na nim wyhaftować swój własny monogram.

Amen

 

 

Prywatny folwark 

 

własność wspólna lub sfera publiczna traktowana przez kogoś jak prywatna
https://kempinsky.pl/pl.wiktionary.org/wiki/folwark
 

________________________________________________________________________
#teatr