Bezlik scen

Bezlik scen, to artykuł na temat informacji, że jeden z moich ulubionych teatrów otwiera nową scenę. Scena ta będzie co prawda umiejscowiona na istniejącej już scenie, ale ponieważ ma być dowodem na innowacyjność nowego dyrektora-reformatora, zyskała nawet własną niezależną nazwę.

 

bezlik scen 1I nic to, że ów apostoł polskiego teatru nie potrafi zapełnić repertuarem istniejące już sceny swojego teatru.

I nic to, że w odpowiedzi na jego odkrywczą linię repertuarową, mimo propagandy sukcesu, publiczność wzięła nogi za pas i masowo odwróciła się od jego teatru.

Ów guru teatralny próbuje zatrzeć opłakane ślady swojego panowania wciąć nowymi i odkrywczymi “projektami”, więc postanowił w ramach starej sceny, otworzyć nową scenę, na której to nowoupieczeni adepci sztuk teatralnych będą harcować.

I wszystko może byłoby jeszcze dobrze i może nie byłoby się nawet czego czepiać, gdyby nie to, że już ogłoszono kto ma tam reżyserować.

Tak, tak zgadliście – nasz misjonarz we własnej osobie.

Ów racjonalizator ma tak niepohamowany apetyt i tak dokumentnie postanowił wycisnąć kasę własnego teatru, iż pomimo, że gra, tańczy, śpiewa, stepuje i reżyseruje już na każdej scenie tego przybytku sztuki, postanowił także jeszcze reżyserować na tej nowej scenie.

Ja rozumiem, że boli go, że żaden inny teatr nie chce skorzystać z jego wizjonerskiej sztuki reżyserskiej i że jego własne sceny nie nadążają już z wystawianiem jego nowych wiekopomnych dzieł, ale żeby z tego powodu tworzyć następną scenę?

Ten bezlik scen przecież nie przyciągnie mu nowego widza do teatru.

Ten bezlik scen nie poprawi też opłakanego stanu finansów, ani nie podniesie rangi artystycznej tej dotkniętej jego talentem instytucji.

I nie zmienią tego żadne kupione recenzje, ani żadna inna propaganda sukcesu.

No chyba, że ów odnowiciel życia teatralnego, którego należałoby nagrodzić Złotym Szpadelkiem za pogrzebanie znakomitego ongiś teatru, przekonał włodarzy tego teatru, że nowa scena wymaga nowego dofinansowania, ale z drugiej strony nawet jeśli tak jest to przecież w niczym nie poprawi to kondycji tej jednostki jeżeli jego naczelna pijawka finansowa dalej będzie wczepiona w jego główny krwiobieg i nie pomoże tu żaden bezlik scen.

Amen

 

Synonimy do wyrażenia skok na kasę:

afera, defraudacja, grabież, kradzież, malwersacja, nadużycie, nadużycie finansowe, przekręt, przywłaszczenie,rabunek, rekiet, sprzeniewierzenie, szaber, szwindel, zagarnięcie, złodziejstwo,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/skok+na+kas%C4%99

__________________________________________________________________________
#teatr