Żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie

Żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie – następny odcinek kryminału mojego przyjaciela z Irlandii, który tu publikuję, a który nigdzie się jeszcze nie ukazał.

Mój kumpel z Irlandii zaczął pisać fajny kryminał, który na tyle mi się spodobał, że będę go na bieżąco tłumaczył i zamieszczał w odcinkach na moim blogu. Ma tytuł “Podwójna śmierć w Hamlet City”, a w dzisiejszym odcinku dowiecie się, kim byli ci, którzy żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie.

 

 

 

Żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie

 

 

 

Żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie

Kiedy w niedzielne przedpołudnie dotarła do niego wiadomość, że jedna z jego pracownic, Harriet Headsquare nie żyje, parsknął tylko głośno jak koń, któremu za dużo paszy dostanie się do pyska i musi jakoś tę całą ziarnistą masę przełknąć naraz, uważając, by się nie udławić.

 

O śmierci Harriet poinformowała go Donna Rabbit-jego główna księgowa i prawa ręka od załatwiania wszelkich niemożliwych spraw w  biurze Profit et Loss Account i nie tylko.  Donna Rabbit powiedziała mu też i to, że Harriet popełniła samobójstwo.

 

Był trochę wkurzony, że Donna wiedziała to wszystko ze szczegółami, bezpośrednio od Pani Pieces, której wyjątkowo nie lubił, bo według niego Pani Pieces była cholernym, wkurwiającym babsztylem, czyhającym podstępnie, żeby wślizgnąć się do czyjegoś życia jak ohydna, jadowita gadzina i z dziką lubością zacząć weń sączyć swój jad. O, tak, znał aż za dobrze Panią Pieces, gdyż przez ostatnie 5 lat pracowała w jego biurze, zanim, z wielkimi oporami odeszła na emeryturę

 

I tym razem Peter Shrink nie mylił się wcale, co do niej. Usłużna Donna Rabbit czasami też brała udział w tych pseudo religijnych imprezach i na bieżąco donosiła mu o wszystkim, co tam zobaczyła.

 

Wynikało z tego, że Pani Pieces od dawna była częścią rodziny Headsquerów. Wiedziała o nich wszystko, obgadywała z Ojcem Eugene szczegóły z ich rodzinnego życia, które ten ostatni posiadł przy okazji często wymuszanych spowiedzi małżonków.

 

Jej wścibstwo i bezczelność sprawiły, że Headsquerowie od lat żyli w jakimś niedorzecznym trójkącie, a nawet czworokącie, sterowani niczym marionetki przez Panią Pieces i Ojca Eugene.

 

C.D.N.

 

 

 

 

Trójkąt miłosny

Trójkąt miłosny (zwany także romantyczny trójkątem miłość lub trójkątnym romansem albo po prostu trójkątem) jest to zwykle romantyczny związek z udziałem trzech osób. Chociaż może odnosić się do poliamorycznej relacji między trzema osobami, zwykle odnosi się do dwóch osób, które rywalizują ze sobą o niepodzielną romantyczną uwagę jednego obiektu (tj. Osoba A i osoba B konkurują ze sobą o bycie jedynym kochankiem osoby C).

 

https://pl.qaz.wiki/wiki/Love_triangle


#TrójkątMiłosny