Życie wypełnione zdrowymi relacjami

Życie wypełnione zdrowymi relacjami – jakie umowy należy zawrzeć ze sobą samym, aby nasze życie było wypełnione zdrowymi relacjami.


Życie wypełnione zdrowymi relacjami


Ostatnio trafiłem na bardzo ciekawy artykuł o tym, jak rozpocząć życie wypełnione zdrowymi i satysfakcjonującymi relacjami.

Sam artykuł może jest troszkę mętnawy, ale sprowadza się on tak naprawdę do podobnych zasad, jakie panują w psychoterapii.

W artykule mówi się o tym, że aby rozpocząć życie życie wypełnione zdrowymi i satysfakcjonującymi relacjami trzeba zawrzeć ze sobą cztery umowy:

Pierwsza to: „Bądź nieskazitelna/y w słowach”
i sprowadza się do tego, że jeśli wylejemy swoją złość na kogoś, to ta złość do nas wróci.

Druga to: „Nie bierz niczego do siebie”
i sprowadza się do tego, żeby znać swoją wartość.

Trzecia to: „Nie zakładaj nic z góry”
i sprowadza się do tego, żeby żyć z otwartym umysłem i nie zakładać niczego z góry, albowiem nasze projekcje mają tendencję do tego, żeby się spełniać.

Czwarta to: „Zawsze rób wszystko najlepiej, jak potrafisz”
i sprowadza się do tego, że nasza jakość życia znacząco się poprawia, kiedy wkładamy całe nasze serce w to, co robimy.

Polecam bardzo ten artykuł, albowiem jeżeli pominie się w nim trochę mętne fragmenty rodem z New Age, to zostaje czysta esencja, która w swojej prostocie jest dobrą receptą na to co zrobić aby nasze życie było wypełnione zdrowymi relacjami z innymi i przede wszystkim z sobą samym.

Link do artykułu:
www.focus.pl/artykul/cztery-umowy-ktre-naley-zawrze-ze-samym-sob-by-nawizywa-zdrowe-relacje?page=1

Stosunek społeczny

Stosunek społeczny – normatywnie określona relacja i oczekiwany schemat interakcji pomiędzy co najmniej dwiema osobami, wynikająca z posiadanych przez nich ról i pozycji społecznych, podlegająca kontroli społecznej.

Układ ten składa się również z łącznika pomiędzy tymi osobami, który jest przedmiotem materialnym lub symbolicznym, oraz sytuacji, w której powinności i obowiązki partnerów się rozgrywają. W stosunku tym zachowania jednej strony wywołują reakcję drugiej strony. Przykładami stosunku społecznego może być np. rodzicielstwomałżeństwo.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunek_spo%C5%82eczny


#samorealizacja