Znakomita komedia

Znakomita komedia – Włodzimierz Kaczkowski wystawił cudowną komedię według własnego scenariusza w Teatrze Scena Współczesna w Warszawie

Podziwiam Włodzimierza, że konsekwentnie broni się przed dogmatem teatralnym Mafii Teatralnej, która tuszuje swoje braki warsztatowe szumnymi hasłami o tolerancji wystawiając raczej performance, niż spektakle teatralne. Kaczkowski tym razem wziął na warsztat tak modny ostatnio coaching i wyszła z tego znakomita komedia oparta na świetnym warsztacie reżyserskim i zjawiskowym aktorstwie.

 

 

 

Znakomita komedia Wieczór Trzech Coachów zachwyca

 

 

 

 

Znakomita komedia

Trzy razy Ma-

„Wieczór Trzech Coachów” Włodzimierza Kaczkowskiego w reż. autora w Teatrze Scena Współczesna w Warszawie. Pisze Tomasz Miłkowski w „Przeglądzie”.

 

Do obsady w spektaklu „Wieczór trzech coachów” według własnego scenariusza Włodzimierz Kaczkowski zaprosił aktorów, których nazwiska zaczynają się od Ma. To oczywiście żart, ale jest prawdą, że występująca w „Wieczorze” trójka: tryskająca energią Monika Mariotti, nieco kpiarski Robert Majewski i pogodny Łukasz Matecki, ma poczucie humoru we krwi. Dzięki temu przedstawienie – jak zwykle w Teatrze Scena Współczesna na pograniczu kabaretu, stand-upu, improwizacji i przemyślanego scenariusza – biegnie wartko, przynosząc mnóstwo uśmiechu i wytchnienie od codzienności.

 

Pomysł jest prosty, a w tym tajemnica powodzenia: Kaczkowski nawiązuje do modnego coachingu, czyli swego rodzaju treningu do osiągania sukcesu, potraktowanego na szczęście z przymrużeniem oka, ale i z odrobiną goryczy. Jest trochę zabawy z naukowymi definicjami i ekspertyzami zaoceanicznych specjalistów (z ekranu przemawiają do nas jak natchnieni Wojtek Solarz i Sebastian Stankiewicz), okraszonej piosenkami do tekstów Krzysztofa Konrada z muzyką Mateusza Wachowiaka (m.in. brawurowa „Głupota, głupota”).

 

Specyficzny smak ma minutowa przerwa na… włączenie telefonów komórkowych, podczas której coachowie szukają w sieci nowych inspiracji, ale i widzowie sięgają po swoich smartfonowych przyjaciół. Cóż, tacy przyjaciele, jakie czasy.

 

Tomasz Miłkowski

 

https://e-teatr.pl/trzy-razy-ma-39961

 

 

 

 

Coaching

Coaching (z ang. coaching – korepetycje, trenowanie) – interaktywny proces rozwoju, poprzez metody związane z psychologią, realizowaniem procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Coaching


#Teatr #ScenaWspółczesna #WłodzimierzKaczkowski #Komedia #warszawa