Zło czające się we krwi

Zło czające się we krwi – to następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, “Trener Duszy”, o życiu codziennym kobiet we współczesnej Polsce.

“Zło czające się we krwi”, to kolejna cześć książki Ani.

 

 

 

Zło czające się we krwi

 

 

 

 

Zło czające się we krwi

To lato było inne niż wszystkie dotychczasowe wakacje i urlopy Jesiennej. Ale też i ona była inna tego lata, bo kochała Pawła.

 

Mrówka wyjechała na obóz sportowy na drugi koniec Polski, a Zamyślony jak zwykle nie miał urlopu, bo musiał pozałatwiać wszystkie zaległe sprawy. Wcześniej musiała lawirować między pracą, domem i rodziną, żeby móc być z Pawłem, teraz miała całkowicie wolną rękę.

 

Jeśli padał deszcz, a było to wyjątkowo mokre lato, wsiadali do samochodu Pawła i jechali nad jezioro odległe o jakieś trzydzieści kilometrów od miasta. Siadali na opustoszałej plaży, albo mocno objęci szli do samego końca drewnianego pomostu, zwieszali nogi tuż nad taflą wody i patrzyli jak od spadających kropel drży cała powierzchnia jeziora.

 

To właśnie tu dowiedzieli się wszystkiego o sobie nawzajem.

 

Paweł, patrząc daleko przed siebie na drugi brzeg jeziora, pokryty ścianą trzcin, opowiedział Jesiennej o swoim ojcu, o matce, o Joannie, o pustce, która powstała wokół niego gdy żona z synem wyjechała do Stanów. Chciał, żeby to właśnie ona i tylko ona wiedziała jakim człowiekiem był jego ojciec, i jak teraz on, Paweł boi się, że ma w genach po nim te wszystkie toksyny, to zło czające się we krwi i zatruwające życie.

 

A jeśli przekazał to wszystko synowi? Czy był i jest dobrym ojcem i mężem?

 

C.D.N.

 

 

 

 

Link do strony FB, Ani:
Anna Rychter

 

strona, gdzie można kupić całą książkę Ani:

https://zaczytani.pl/ksiazka/trener_duszy,druk

 

 

 

 

Genetyka

Genetyka (od starogreckiego: γένεσις genesis – „pochodzenie”) – nauka o dziedziczności i zmienności organizmów, które są oparte na informacji zawartej w podstawowych jednostkach dziedziczności – genach.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Genetyka

 

 

 

 

Dziedziczenie

Dziedziczenie – sposób przekazywania genów potomstwu. Dziedziczenie następuje w momencie łączenia się rodzicielskich gamet i powstawania zygoty u organizmów rozmnażających się płciowo oraz w czasie podziału rodzicielskiej komórki lub fragmentu ciała (np. plechy), którego następstwem jest powstanie nowego osobnika u organizmów rozmnażających się bezpłciowo.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziedziczenie_(biologia)


#Miłość