Zgrani Fest wzruszają

Zgrani Fest wzruszają – Jak w odróżnieniu od polskich gwiazd rangi dolnoalbańskiej, można wzruszać ludzi skromnością i prostotą wykonania.


Zgrani Fest wzruszają

Może należycie tak, jak ja, do tych ludzi, dla których kolędy i pastorałki są istotną częścią Świąt Bożego Narodzenia i nastroju świątecznego i tak, jak ja oczekujecie z niecierpliwością koncertów kolędowych w telewizji, a potem z rosnącym zdumieniem, obrzydzeniem i zażenowaniem oglądacie jak polskie “gwiazdy” rangi dolnoalbańskiej, polskiej piosenki i estrady masakrują kolędy usiłując wypaść jak najoryginalniej na tle innych wykonawców.

Wszystkim Wam polecam koncert kolędowy, który wykonują Zgrani Fest ze świętochłowickiego Centrum Kultury Śląskiej. Udowadniają oni swoim wykonaniem, że w skromności i prostocie tkwi prawdziwa siła i używając tylko swoich pięknych głosów i nie mizdrząc się do publiczności, potrafią wzruszyć człowieka do głębi i przywołać prawdziwie świąteczny nastrój.

Oglądając nasze pseudogwiazdeczki w telewizji, mam wrażenie, że coś im się potaśtało w tych ich ptasich móżdżkach i pomylili, że kolędy mają chwalić Pana, a nie ich samych.

Uczestnicząc natomiast we wczorajszym koncercie kolęd, który zaserwowali nam w Teatrze ŚwiętochłOFFice, Zgrani Fest, z rosnącym podziwem, obserwowałem, jak używając bardzo skromnych środków wyrazu, można dokonać coś tak wielkiego, jak poruszenie ludzkich serc.

Przyznaje bez bicia, że w krzątaninie i bieganinie, która towarzyszy nam w przygotowaniach do Świąt, od kilku tygodni nie mogłem złapać za ogon świątecznego nastroju, który przecież jest najpiękniejszą częścią Świąt i dopiero wczoraj, kiedy zasiadłem na widowni i wysłuchałem tego pięknego koncertu, poczułem naprawdę, że nadchodzą już Święta.

Za to jestem Zgranym Fest i Justynie Kramorz, która kieruje nimi muzycznie, głęboko wdzięczny!

 

Kolęda

Kolęda – pierwotnie radosna pieśń noworoczna, która współcześnie przyjęła powszechnie formę pieśni bożonarodzeniowej (nawiązującej do świąt Bożego Narodzenia). Utrzymywana najczęściej w konwencji religijnej, początkowo wywodząca się z tradycji ludowej, w późniejszym okresie komponowana jest również przez wielu wybitnych kompozytorów. Odmiana kolędy o wątkach zaczerpniętych z życia codziennego nazywana jest pastorałką, która w odróżnieniu od kolędy we współczesnym, potocznym tego słowa rozumieniu, nie jest wykorzystywana w chrześcijańskich nabożeństwach religijnych ze względu na swój świecki charakter.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kol%C4%99da


#ZgraniFest