Zbuk teatralny

“Zbuk teatralny” to najnowsza bezkompromisowa krytyka Jarosława Górala i Radio Garderoba, patologicznych zjawisk, jakie mają miejsce w teatrze polskim, w którym takich zbuków teatralnych, jak Paweł Glaca, Poncyljusz Trombka, czy Fabrycjusz Wypłosz jest całkiem sporo.

 

Zbuk teatralnyStrategia okopywania się swoimi aktorami przez dyrektora, który przejmuje nowy teatr, jest stara, jak świat.

W starych dobrych czasach oznaczało to jednak, że dyrektor miał jakąś wizję teatru, którą realizował ze swoim zespołem ludzi.

Teraz, niestety, oznacza to jedynie, że taki teatralny zbuk, otacza się miernotami i wyrzuca z teatru prawdziwe skarby narodowe, a jedyną wizję teatru o jaką można go w ogóle posądzać, to wizja przylutowania swojego tyłka do dyrektorskiego stołka.

Fuj!

Radio Garderoba przedstawia:
Zbuk teatralny

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral Porażka dyrektora

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

Zbuk

Zbuk – (inaczej zapartek, purtko) zgniłe jajko, powstające z niezalężonych jaj w czasie inkubacji, lub też w wyniku upływu czasu. Typowy dla zbuków odór nadaje im siarkowodór produkowany przez rozmnażające się bakterie. Jaja konsumpcyjne powinny być niezalężone, gdyż dłużej zachowują świeżość i później zbuczeją.

Nieświeże jajko (zbuk)- zastosowania praktyczne

 • 3.14-roman 03.02.10, 00:02
  Co można zrobić z nieświeżym jajkiem, tak zwanym zbukiem? Poza oczywistą odpowiedzią: “wyrzucić”.

  Moim zdaniem, nieświeże jajko idealnie pasuje do nieświeżego omletu bądź też nieświeżej jajecznicy. Dodać zgnitą szynkę i spleśniałego pomidora i mamy posiłek, który można zakwalifikować do żywności gotyckiej, jako, że nawet Ostrogoci po czymś takim dostaliby ostrej biegunki.

  Nieświeże jajko idealnie sprawdza się też przy demonstracjach. Jajka nieświeże należy przechowywać w cieple, aż do czasu, kiedy zbierze się ich dostateczna ilość. Wtedy należy znaleźć sobie odpowiadającą ideowo demonstrację i pojawić się na niej z jajkami. W ten sposób człek samotny może znaleźć sobie przyjaciół, zjednując ich rozdawanymi jajkami.
  https://kempinsky.pl/forum.gazeta.pl/forum/w,95723,106685013,106685013,Nieswieze_jajko_zbuk_
  zastosowania_praktyczne.html


#teatr