Zawód dyrektor teatru

Zawód dyrektor teatru – Jak to niekompetentni dyrektorzy teatrów, trzymający się razem nieudacznicy, zapewniają sobie dozgonny tytuł dyrektora.

Na stronie Stowarzyszenia Dyrektorów Teatru pojawiła się informacja, że w klasyfikacji zawodów i specjalności pojawił się zawód “dyrektor teatru”.

 

 

 

Zawód dyrektor teatru

 

 

 

Zawód dyrektor teatru

Informację tę udostępnił na swoim Facebooku Łukasz Simlat  z bardzo trafnym komentarzem:

 

 

“Tak się bawi SDT. Czyli Panowie min Szkotak, Łysak, Osadnik, Markow zapewniają sobie dozgonny tytuł dyrektora.
Jeszcze żeby za tym coś szło… Kółko wzajemnych adoracji Pana exwiceprezydenta Jóźwiaka i Thuna-Janowskiego, Panów o knajpianym poziomie kultury… Powolutku Panowie robią z teatrów prywatne folwarki. Potem żebyśmy się nie dziwili, kiedy do ew konkursów będą mogli stawać tylko kandydaci z “wykształceniem dyrektorskim”

 

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1313324235394888&id=100001519722158

 

 

Nic dodać, nic ująć, w tym krótkim komentarzu objawiony zostaje mechanizm działania “Spółdzielni teatralnej”, która od ponad dekady dzierży władzę w teatrze polskim.

 

Zgadzam się także z tym, że panowie prezentują knajpiany poziom kultury i nie powoli, a już dawno zrobili z teatrów prywatne folwarki.

 

Jedyne co mnie jeszcze frapuje to która z prywatnych uczelni otworzy kierunek “Dyrektor Teatru”

 

 

 

A oto notatka ze strony Stowarzyszenia:

 

Zawód – dyrektor teatru – rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy

 

W Klasyfikacji zawodów i specjalności pojawił się zawód “dyrektor teatru”. Zmiana dokonała się dzięki naszemu Stowarzyszeniu.

 

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 listopada 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania.

 

www.sdt.pl/

 

SDT stale monitoruje dynamikę organizacyjno-prawnych zmian warunków funkcjonowania teatrów, lobbinguje na rzecz teatru w środowiskach rządowych, parlamentarnych, samorządowych. Kwestie własnościowe, ustawy o zamówieniach publicznych, prawo pracy i inne były lub są nieustannie przedmiotem uwagi Zarządu i członków. Stowarzyszenie prowadzi działalność informacyjną, szkoleniową, promocyjną. Opiniuje nowe rozwiązania prawne oraz zajmuje się kwestiami zawodowymi i warunkami pracy dyrektorów. Przedstawiciele SDT są często zapraszani do komisji konkursowych na kandydata na stanowisko dyrektora teatru. W ostatnich latach Stowarzyszenie poświęciło również wiele uwagi infrastrukturze polskich obiektów teatralnych. Jednym z efektów działalności jest również swoisty raport o stanie teatru, przygotowane w 2010 roku wydawnictwo pt. Teatry polskie 2007-2009. Ankieta polskich publicznych teatrów instytucjonalnych. SDT było również współorganizatorem i inicjatorem „Forum teatru polskiego” w latach 2009-2010.

 

www.sdt.pl/o-stowarzyszeniu/


#teatr