Zawalczyć o teraźniejszość

Zawalczyć o teraźniejszość – Co zrobić, żeby przestać zadręczać się przeszłością i zacząć żyć tym co jest tu i teraz, czyli teraźniejszością.

Żaneta Dębska pisze co tym jak zawalczyć o teraźniejszość.

Zawalczyć o teraźniejszość

Zawalczyć o teraźniejszość

JAK ZAPOMNIEĆ O PRZESZŁOŚCI I ZAWALCZYĆ O TERAŹNIEJSZOŚĆ? PARĘ WSKAZÓWEK

Czy czujesz, że bagaż doświadczeń, który ze sobą nosisz zaczyna Ci doskwierać? Zastanawiasz się, jak by to było, gdybyś mogła się skupić na dniu dzisiejszym zamiast wciąż zadręczać się przeszłością? Jeśli tak, najwyższa pora coś zmienić. Weź życie w swoje ręce i zawalcz o lepsze juro. Pamiętaj, że masz do wyboru: albo całe życie zadręczać się tym, co było, albo skupić się na tym, co jest i co będzie.

Wybacz sobie

Zaakceptuj przeszłość. Nie obwiniaj się o to, że mogłaś w pewnych sytuacjach inaczej zareagować. Z perspektywy czasu być może postąpiłabyś inaczej, ale wtedy byłaś inną osobą. To dane doświadczenie sprawiło, że inaczej, najprawdopodobniej dojrzalej patrzysz na życie. Wyciągnęłaś lekcję i może o to w tym wszystkim chodziło?

Odpowiedz sobie na pytania

W chwilach, gdy uporczywe wspomnienia wracają, odpowiedz sobie na pytania:

  • Co dobrego może mi przynieść to doświadczenie?
  • Jak w przyszłości poradzę sobie lub uniknę podobnej sytuacji?
  • Czego się nauczyłam dzięki temu, co mnie spotkało?
  • Jaką w chwili obecnej mam wizję siebie i swojej przyszłości?
  • Co dobrego chcę dla siebie robić każdego dnia?

Przebacz innym

Tylko wybaczając tym, którzy Cię skrzywdzili będziesz mogła się uwolnić od przeszłości. Nawet jeśli ktoś bardzo Cię skrzywdził pamiętaj, że tylko przebaczając tej osobie możesz zyskać spokój. Przebacz więc i nie wracaj do przeszłości. Było, minęło, a teraz jest nowe życie, nowa Ty. Jeśli sama nie potrafisz sobie poradzić z sytuacją, która miała miejsce w Twoim życiu, skorzystaj z pomocy specjalisty. To inwestycja w Twoją przyszłość.

Ćwiczenie ze szkatułką

Jeśli masz ochotę, spróbuj wykonać pewne ćwiczenie, które ma na celu pogodzenie się z przeszłością. Na kartkach wypisz sytuacje z przeszłości do których nieustannie wracasz i które Cię dręczą. Wybierz do tego ćwiczenia szkatułkę, a następnie wrzucaj do niej karteczki. Wrzucając każdą z karteczek spróbuj pożegnać się z żalem dotyczącym danej sytuacji. Poczuj, że zostawiasz ją za sobą.

Zacznij od nowa

Pamiętaj, że nie liczy się skąd jesteś, ale dokąd idziesz. Twoja przeszłość nie równa się przyszłości. Zrób sobie prezent i zacznij żyć od dzisiaj tak, jakbyś zapełniała nową, czystą kartkę. Tak jakby każdy Twój nowy dzień był zarazem pierwszym dniem. Pierwszym dniem reszty Twojego życia. Codziennie masz nową szansę, by zacząć od nowa. Myśl o tym, kim chcesz być i zachowuj się w taki właśnie sposób. O przeszłości myśl tylko jak o nauce i drodze do lepszej wersji siebie.

***

O AUTORCE

Żaneta Dębska
Jestem kobietą wielu pasji choć największą z nich jest dla mnie życie. Za najważniejsze i najpiękniejsze role życiowe uważam bycie mamą i żoną. Rozwój osobisty jest obecny w moim życiu od kiedy w wieku 15 lat przeczytałam swoją pierwszą książkę z tej dziedziny, a była to: „Potęga podświadomości” Jospeha Murphy’ego. Zachęcona pozytywnymi doświadczeniami po wprowadzeniu zasad z dziedziny rozwoju postanowiłam poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Czytałam, uczyłam się, praktykowałam. W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym z Zarządzania Zasobami Ludzkimi, następnie ukończyłam 60-godzinny kurs z zakresu coachingu. Dzięki zdobytej wiedzy i narzędzi do głębokiego rozwoju rozpoczęłam pracę z ludźmi, ale też kontynuuję pracę nad sobą. Moja pasja napędza mnie do życia, a moja praca w coachingu wyraża w 100% moją osobowość i wartości. Prócz rozwoju osobistego zawodowo zajmuję się także HR-em oraz prowadzę bloga. Moimi pasjami są także gotowanie, zdrowe odżywianie oraz aktorstwo.

https://kempinsky.pl/sukcespisanyszminka.pl/jak-zapomniec-o-przeszlosci/?fbclid=IwAR3KyBiQ-fiOmXYnIS-RpeSc07g4rLFtyBOIXZt7WiHXkEi0ef3k0xh2lvw


#psychologia