Zastraszeni podnoszą głowę!

Zastraszeni podnoszą głowę! – Wielu ludzi w branży, nie ma odwagi głośno mówić prawdy, bo po prostu boją się “spółdzielni teatralnej”.

Nigdy tego nie oceniałem, bo jeżeli ktoś ma rodzinę, dzieci, kredyt itp. to trudno od niego wymagać odwagi, kiedy może ona się skończyć wyrzuceniem z pracy za niewygodne poglądy. Dlatego nigdy nie dziwiłem się, że dostaję mnóstwo prywatnych wiadomości od ludzi, którzy na Fejsie boją się nawet dać mi lajka po moimi postami.
Jednak ostatnia wiadomość, którą dostałem od osoby, która pragnie pozostać anonimowa, utwierdza mnie w tym, że moje pisanie dla tej sterroryzowanej większości ma sens i że w końcu powoli ci zastraszeni podnoszą głowę.

 

 

Zastraszeni podnoszą głowę!

 

 

Zastraszeni podnoszą głowę!

Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego bloga!!!

 

A właściwie to treści, które ze mną rezonują.

 

Mam ciekawą historię z panem Mieszkowskim, która wydarzyła się paręnaście lat temu i z która miałam problem, bo trochę żałowałam decyzji ( odmówiłam mu współpracy).

 

Dzięki Twoim wpisom pierwszy raz od wielu lat poczułam pewien rodzaj szczerej dumy i zadowolenia z odwagi jaką się wtedy wykazałam i której później trochę żałowałam.

 

Wdzięczna Ci jestem za Twoje treści!!

 

 

Zastraszanie

Zastraszanie, grożenie – informowanie kogoś o zamiarze lub możliwości podjęcia lub zaniechania działań, na skutek czego zastraszana osoba znajdzie się w sytuacji przez nią niepożądanej. Zastraszanie z reguły jest społecznie potępiane, ale są wyjątki. Na przykład, kiedy po zmroku idziemy pustą ulicą pewnym krokiem i robiąc groźną minę, to jest mniej prawdopodobne, że staniemy się ofiarą rozboju. Zastraszanie często przybiera formę niejawną, poprzez:

 

  • techniki autoprezentacji np. robienie groźnych min, zaciskanie pięści
  • pozornie niewinne chwalenie się np. znajomościami z przełożonym w zakładzie pracy, władzą, policją, światem przestępczym
  • opowiadaniem, że się kogoś pobiło, zwłaszcza z błahego powodu, np. niewielką zniewagę
  • deklarowaniem posiadania broni, czy znajomością sztuk walki np. karate.

 

Groźba może być:

  • bezwarunkowa np. zapowiedź zemsty.
  • warunkowa (szantaż).

 

W systemie prawnym istnieje pojęcie groźby bezprawnej, czyli takiej, która może mieć konsekwencje prawno-sądowe. W systemie społecznym zjawisko groźby może być też pozytywne, gdyż złamanie zasad współżycia społecznego zagrożone jest różnymi karami, nie wyłączając utraty wolności czy nawet życia. Z zastraszaniem wiąże się także pojęcie przemocy i lęku.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zastraszanie


#spółdzielniateatralna