Zaprowadź mnie do domu

“Zaprowadź mnie do domu”, to następny piękny wiersz Patrycji Cichy-Szept, której wiersze z tomiku „Szeptem” publikuję na moim blogu pod zakładką poezja….

 

Zaprowadź mnie

zaprowadź mnie do domuZaprowadź mnie do domu
Jasnego
Ciepłe marzenia
Przekładam masą
Kremową
Ciasta piekę
W piecu chlebowym
Miłość podgrzewam
Dłoń w dłoni
Lukier ust
Pocałunek mimochodem
Zatacza coraz większe kręgi
Na wodzie wspólnych dni
Zaprowadź mnie do domu
Przy świecach wyznawaj
Wieczność
Jasnych chwil
Pachnących miłością
I niechże ona nie wyblaknie
O nic więcej nie proszę…

 

Patrycja Cichy-Szept 

opowieścioterpeutka, poetka, autorka. Wspiera dzieci, młodzież i rodziców poprzez opowieścioterapię i bajkoterapię. Pomaga młodemu uwierzyć w siebie, a dorosłemu wrócić do młodzieńczych marzeń.

Pisze wiersze – delikatne i dojrzałe, wyrażając w ten sposób siebie i to co czuje. Twierdzi, że wiersze rodzą się z duszy
Ukończyła pedagogikę na Akadamii Teologicznej w Warszawie, uczyła się w szkole dramy i pantomimy. Pracując w hospicjum, domu dziecka, w domu starców, ośrodku dla niepełnosprawnych – leczyła małych i dużych opowieścią i zajęciami psychodramy. Prowadziła indywidualne i grupowe zajęcia z osobami z nadwagą. Założyła i prowadziła teatr „Fabella”, gdzie przedstawienia miały wymiar terapeutyczny.
Od kilku lat prowadzi stronę Drzewo-Zycia.com, gdzie wspiera opowieścią, pomaga rodzicom w wychowaniu młodzieży i zwraca uwagę na zdrowe odżywianie rodziny.
Jest autorką książki „Opowieści Drzewa Życia. Bajanie Driady” i audiobooka „Drzewo Życia. Opowieści serca”.
https://kempinsky.pl/poezja-patrycji-cichy-szept/

 

„Zaprowadź mnie do domu pochodzi z tomiku wierszy Patrycji pt. „Szeptem”.

Tu możecie kupić cały tomik wierszy Patrycji:
https://kempinsky.pl/drzewo-zycia.com/produkt/szeptem-tomik-wierszy/

 

Dom

Dom – przystosowany pod względem konstrukcyjnym i użytkowym budynek, przeznaczony do celów mieszkalnych. Są różne rodzaje domów, np.: blok mieszkalny, dom jednorodzinny lub wielorodzinny.

Historia

Najstarszą formą domów były jaskinie (paleolit), później szałasy i ziemianki (mezolit). Pierwsze budowane domy były jednoizbowe (neolit), w epoce brązu i żelaza występują już trzyizbowe (Biskupin). Wznoszono je z gałęzi oblepianych gliną, drewna i kamienia. W okresie starożytnym w Egipcie, Mezopotamii budowano domy z cegieł ręcznie lepionych z gliny i suszonych na słońcu. Były to budynki wieloizbowe, często z dziedzińcem wewnętrznym, wtedy pojawiły się też budynki piętrowe. W Europie, wykształcił się dom grecki i dom rzymski. Wraz z upadkiem cesarstwa rzymskiego nastąpiło załamanie rozwoju budownictwa. Tradycje domu rzymskiego kontynuowała architektura islamu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dom


#miłość