Załamana swoim nagim obrazem

Załamana swoim nagim obrazem to następny odcinek „Trenera duszy” pióra Anny Rychter, tym razem o tym w jakim świetle wiosną widzimy siebie.

zalamana-swoim-nagim-obrazem„Za oknem wiosna, czas zdjąć dmuchaną kurtkę, a ja mam wałki tłuszczu na brzuchu, zimową oponę od terenówki na biodrach, a cellulitis na udach obejmuje swoim zasięgiem aż do kolan zgrubiałe przez zimę nogi. Jak włożyć teraz lekki płaszczyk, cienkie rajstopy i pantofelki? Zgroza!”

Jesienna zdjęła górę od piżamy i zbaraniała. Tu też klęska! Bary i bicepsy jak u Pudziana, nie nadają się, żeby przywdziać obcisłą bluzkę. Na szyi i dekolcie szczerzy kły chyba ze sto włókniaków, wyhodowanych przez zimę w cieple wełnianych golfów. A piersi? Smutno wiszą pod własnym ciężarem, pełne rozstępów po porodzie, karmieniu, tyciu i chudnięciu.

Załamana swoim nagim obrazem  nałożyła czarny szlafrok w czerwone cętki i podobnie jak to czyniła przez kilka ostatnich miesięcy, szczelnie zasunęła suwak na ostatni ząbek, aż pod samą szyję.

Miała ochotę schować się głęboko do szafy, przeczekać tam całą wiosnę i cudownie schudnąć, ociosać wałki tłuszczu jakimś zmyślnym urządzeniem, nadmuchać smutny biust, rozwałkować cellulitis, zerwać włókniaki, wyćwiczyć obolały kręgosłup, zrobić wszystko, żeby stał się cud, bo tylko cud mógł ją uratować.

Ach, być taką jak pamięta siebie każdej wiosny sprzed 30 lat! Szczupła, szczęśliwa, zadowolona, bez bólu kręgosłupa, patrząca zielonym wzrokiem w przyszłość. Ćwierć wieku temu miała inne problemy: nauka, szkoła, studia, egzaminy, kartki na cukier, i nieszczęśliwa miłość. Wtedy były to poważne zmartwienia. Za to teraz…

CDN

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk

Cellulit (skórka pomarańczowa), właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia – nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się po okresie dojrzewania. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one powodować ból.

Zmiany występują przede wszystkim wśród kobiet i młodych dziewcząt i powodowane są prawdopodobnie przez nadmiar estrogenów w ich organizmie. Cellulit rzadko występuje u mężczyzn.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit


#trenerduszy