Zagłaskać kota na śmierć

Zagłaskać kota na śmierć – Czy naprawdę da się zagłaskać kota na śmierć, czy to może on zagłaskuje nas na swój swoisty sposób?

Tym razem, moja stała felietonistka, M.S., bierze na warsztat kota i na swój fenomenalny sposób odpowiada na pytanie, czy da się zagłaskać kota na śmierć.

 

To jej kolejny felieton z cyklu  „Rozmowy z kotarą”.

 

 

 

Zagłaskać kota na śmierć

 

 

 

 

ZAGŁASKAĆ KOTA, NA ŚMIERĆ

Możliwe? Nie.

 

Każdy człowiek , mieszkający we wspólnej przestrzeni z kotowatymi wie, że jest to niemożliwe, są to bowiem zwierzęta nadal dzikie, natury zmienić nie sposób.

 

Czesanie, wyczyn niezwykły. Wybrać należy moment, kiedy kot jest rozluźniony, najedzony, spowolniony, leży i mruczy. Czeszę i obserwuję ogon. leży, czyli wciąż jeszcze można futro eksplorować. Brzuszek do góry? Ostrożnie, na miejsca newralgiczne się nie zapędzać. ogon się poruszył, pierwsze ostrzeżenie, zaczął drgać jak u kobry, uciekaj z rękami. za późno. dziury na przegubie po wbitych zębach, zostaną.

 

Siedzisz na fotelu, relaks, laptop na kolanach, ciekawy program, może film i bach! Cztery łapy, futro na klawiaturze. Odkładam, łaskawość się zdecydowała na przytulanie. leży na całą długość rozciągnięta, łapy na klatce, mojej i coś blisko tętnicy szyjnej. Przysypiam od tego mruczenia, przymilania, ciśnienie opada.

 

Wchodzi lokator z okrzykiem, chrapiesz. Bach! pazur w cycu, drugi w szyję, piercing darmowy, jakoś tak przy okazji, kocica pazury zrzuciła.

 

Pobudka, 4 rano. Zrzucanie dekodera, na kablu zawisł, nie wstaję. Drewniana szkatułka, z 70 lat ma, po babci pamiątka, nasłuchuję, już otwarta, korale wygrzebane, stroi się, niech się stroi, nie wstaję. Skacze mi na plecy, dobrze, darmowy masaż. Nie wstaję. Dobiera się do psa. Za ogon, ucieka, pies szczeka, sąsiedzi do spółdzielni doniosą, wstaję.

 

Niech mi ktoś powie, kto kogo “zagłaskuje” na tą przysłowiową śmierć? właśnie futro przytuptało, czas relaksu z laptopem na kolanach, zakończony.

 

M.S.

 

 

 

 

Jak zagłaskać kota na śmierć? To, co nam wydaje się przyjemne, może być męczące dla czworonoga

Sprawdźmy, czy nasz zwierzak chce być głaskany

– Wychodzimy z założenia, że każdy pies lub kot chce być głaskany. Niekoniecznie musi tak być. Niezależnie od tego, czy mówimy o psie, czy kocie, ich potrzeba czułości może być o wiele mniejsza, niż nam się wydaje

 

Warto podczas głaskania na chwilę przestać, żeby zobaczyć, jaka będzie reakcja zwierzaka. Jeśli nadal będzie w ciebie wpatrzony albo poprosi o głaskanie tak jak mój pies, w porządku. Jeśli spokojnie odejdzie w inne miejsce, to znaczy, że poprawnie odczytaliśmy jego granice – miał dosyć naszych pieszczot.

 

https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,181450,28354599,jak-zaglaskac-kota-to-co-nam-wydaje-sie-przyjemne.html


#Kot #Koty