Wyprzedaż w teatrze

Wyprzedaż w teatrze – znowu dotarła do mnie informacja, że mój ulubiony teatr sam siebie prześciga w pomysłach na promocje niechcianych biletów.

 

Wyprzedaż w teatrzeWyprzedaż w teatrze zdaje się być jedyną dziedziną, w której jej znany luminarz teatru polskiego, Poncyljusz Trombka, przoduje.

Odkąd nastały w tym teatrze jego oświecone rządy, teatr ów doświadcza jedną niekończącą się porażkę frekwencyjną, która w każdym innym cywilizowanym kraju już dawno skończyła się wyekspediowaniem jego rozświetlonych czterech liter w kosmos.

Niestety włodarze tego teatru zdają się nie dostrzegać pogłębiającego się kryzysu i pozwalają na coraz to bardziej absurdalne pomysły. (Nie chcemy bowiem podejrzewać ich o nepotyzm, albo jakieś inne niegodziwe powiązania)

Doświadczyliśmy już wyprzedaży biletów na niechciane przedstawienia za bodajże pół dyszki, niepokrywające nawet przy pełnym obłożeniu kosztów przedstawienia, sprzedawanie przedstawień za symboliczne złotówki, jeśli widz sam zorganizuje sobie widownię, a teraz ponoć próbuje się opchnąć ciemnemu ludowi bilety za pół ceny, jeśli lud ten jest nocnym markiem i dotrwa przed komputerem godzin wyprzedaży, które ponoć obowiązują nocą.

Sam na co dzień prowadzę teatr i wiem, jak trudno jest ściągnąć widza na przedstawienie. Z wiedzy tej wynika, że jeżeli jakiś spektakl pomimo wysiłków marketingowych nie idzie, jest równoznaczne z tym, że publiczność go nie chce i znika on z repertuaru.

A tutaj pozwala się latami owemu błyskotliwemu Asowi teatru produkować przedstawienie po przedstawieniu, którego nikt za żadną cenę nie chce i gdyby działać według wymienionej przeze mnie metody naturalnej selekcji, to teatr ten powinien w ogóle przestać grać, albo co najwyżej grać tylko repertuar, który nasz lotny dyrektor odziedziczył po poprzedniej dyrekcji, ale do tego oczywiście dopuścić nie można, bo wtedy samoistnie nasunęłoby się pytanie, po co w ogóle była zmiana na dyrektorskim fotelu.

Apeluję zatem to ludzi odpowiedzialnych w tym regionie za kulturę, aby przyjrzały się temu, na co sobie pozwala ów Tytan teatru, albowiem to oni w efekcie są odpowiedzialni za to z czym zmaga się kultura tej okolicy, czyli odpływem widowni z teatru. Niezależnie od tego, co wykazują statystki, albowiem frekwencję można sobie jak wynika z przykładów nabić sztucznymi metodami.

Amen

Synonimy do słowa wyprzedaż

opchnięcie, opylenie, przehandlowanie, rozprzedanie, spuszczenie,upłynnienie, wyprzedanie, wysprzedanie, opylanie, rozprzedawaniewciskanie, wpychanie,wtykanie, wyprzedawanie, zbywanie, rozprzedaż, przecena,
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/wyprzeda%C5%BC

 

PS.
Wszystkie osoby i zdarzenia są jak zwykle wyłącznie efektem mojej konfabulacji i nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.


#teatr