Wypłoszyć widza z teatru

“Wypłoszyć widza z teatru” to najnowszy bezkompromisowy wkład Jarosława Górala i Radio Garderoba w dyskusję o współczesnym teatrze polskim, w którym sporo takich wypłaszaczy widzów.

Jak wypłoszyć widza z teatruNie muszę daleko szukać, bo w moim ulubionym teatrze rządzi taki sam as, który w wyniku autokoronacji sam siebie mianował reżyserem.

Tak samo, jak ów wypłaszacz, którego opisuje Jarek, udało się i temu guru teatralnemu wypłoszyć większość widzów z teatru, albo własnymi wiekopomnymi dziełami, albo dziełami kolegów, których zatrudnia według generalnego kryterium, że żaden nie może być lepszy, niż on sam.

I ma niestety Jarek rację, że wypłoszyć widza z teatru jest niezwykle łatwo, ale przyciągnąć go z powrotem to trudny i żmudny proces – pisałem zresztą o tym w artykule pt. “Stracona dekada”, bo niestety jest tak, że odbudowywanie widowni po takim, któremu udało się wypłoszyć widza trwa 3 do 5 lat – widzieliśmy to już niestety nie raz w naszym pięknym teatralnym kraju.

Dziwi mnie tylko, że pomimo odległości całkiem niemałej, analogie działań takich błyskotliwych reformatorów teatru pokrywają się prawie całkowicie, a urzędnicy, którzy mianują tych kongenialnych tfurców dyrektorami, jakby nie mieli bladego pojęcia do czego taki geniusz może doprowadzić.

Może zatem wzorem centralnego rejestru zadłużonych, powinniśmy w Polsce założyć centralny rejestr skompromitowanych dyrektorów teatru….

Amen

Radio Garderoba przedstawia:
Jak wypłoszyć widza z teatru

Radio Garderoba

Radio Garderoba jest projektem medialnym, który powstał z inicjatywy aktora Jarka Górala.
https://kempinsky.pl/radio-garderoba-przedstawia/

Jarosław Góral:
Radio Garderoba Jarosław Góral

https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1118436

https://www.filmweb.pl/person/Jaros%C5%82aw+G%C3%B3ral-84200

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_G%C3%B3ral

https://www.facebook.com/jarek.goral.50?fref=ts

Synonim wypłoszyć

Synonimy do słowa wypłoszyć:

odgonić, odpędzić, odprawić, ogonić, pogonić komuś kota, pokazać komuś drzwi, porozganiać, porozpędzać,pousuwać, powypierać, powypychać, powyrzucać, powywalać, pozbyć się, przegnać, przegonić, przepędzić,przepędzić kogoś na cztery wiatry, przepłoszyć, przewiać, rozgonić, rozpędzić, rozpędzić kogoś na cztery wiatry,spędzić, spławić, spłoszyć, usunąć, uwolnić się, wskazać komuś drzwi, wydalić, wygnać, wygonić, wygryźć,wykopać, wykopsać, wykurzyć, wylać, wypchnąć, wypędzić, wyprosić, wyprzeć, wyrugować, wyrzucić, wyrzucić kogoś na zbitą mordę, wyrzucić kogoś na zbity łeb, wyrzucić kogoś na zbity pysk, wysiudać, wystraszyć, wyślizgać,wywalić, wywalić kogoś na zbitą mordę, wywalić kogoś na zbity łeb, wywalić kogoś na zbity pysk, wzbudzić
https://kempinsky.pl/synonim.net/synonim/wyp%C5%82oszy%C4%87


#teatr