Wyglądali na zakochanych

Wyglądali na zakochanych – następny odcinek znakomitej książki Anny Rychter, Trener Duszy o życiu codziennym we współczesnej Polsce.

Wyglądali na zakochanych

Wyglądali na zakochanych

Kiedy poznał Pazerną, ona była ciężko chorą dziewczyną z wadą serca, spisaną na straty przez jej własnych rodziców. Oni nie mieli wystarczających pieniędzy, żeby zrobić córce operację w dobrej klinice i po prostu zdali się na łaskę Boga. Zepchnięta na boczny tor przez młodszą, ładniejszą i zdrową siostrę – zahukana brzydula ledwie po podstawówce, czekała niepewnie na każdy następny dzień życia. Ciągle brała jakieś lekarstwa uspokajające, żeby stresem nie nadwerężać chorego serca. Zdaniem rodziców do niczego się nie nadawała, bo nawet nie była w stanie posprzątać mieszkania – dodatkowa dziura przy jednej z zastawek sprawiała, że szybko się męczyła. Nie była więc dobrym materiałem ani na żonę, ani na sprzątaczkę. Cichutko wegetowała przy rodzicach w cieniu ślicznej Siostry – licealistki – jedynej ich nadziei.

Właśnie wtedy zupełnie przypadkowo poznała Spokojnego. Serdeczny i cierpliwy zakochał się w niej do szaleństwa i postanowił, że zrobi wszystko aby odmienić jej zły los.

Z perspektywy tego, co się stało później Jesienna zaczęła wracać myślami do fenomenu tej miłości.

 „Jak teraz wygląda ich życie? Może to wcale nie była miłość, ani z jego ani z jej strony? Może pchnęło ich ku sobie zupełnie coś innego? Czyżby u niego była to tylko litość, przemożna chęć niesienia pomocy bezradnemu biedactwu, misja naprawiania niedoskonałego świata? Miłosierdzie?

 A ona? Dostrzegła wreszcie szansę na wyrwanie się z domu, na wyleczenie, na posiadanie mężczyzny i własnej rodziny. Obopólny interes, nie do końca jasne, choć w większości szlachetne przesłanki. Czy dlatego dzisiaj są już po rozwodzie? Ale przecież wyglądali na zakochanych!”

Wtedy Jesienna patrzyła na nich z nieukrywaną zazdrością.

Ona i Zamyślony mieli już za sobą kilka wspólnych lat. Raczej niezbyt udanych…

Ciąg Dalszy Nastąpi

Anna Rychter

strona, gdzie można kupić całą książkę:
https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=trener_duszy,druk


#trenerduszy #zyciecoedziennewpolsce