Wszystko ma swój czas

Wszystko ma swój czas – To, że mamy się uzbroić w cierpliwość i nie robić nic na siłę, wcale nie oznacza, że mamy biernie i bezczynnie czekać.

Wiele razy w życiu przekonałem się, że kiedy rzeczy, których bardzo pragnąłem w danym momencie nie były mi z wielu powodów dane, okazywało się to z czasem prawdziwym błogosławieństwem. Pamiętaj: wszystko ma swój czas!

 

 

 

Wszystko ma swój czas

 

 

 

Wszystko ma swój czas

Kilka dni temu wrzuciłem na FB post (poniżej), który mówi o tym, żeby nie dać się zwariować, żeby być cierpliwym, nie ronić nic na siłę, żeby zachować spokój i zaufać, a rozwiązania same do nas spłyną same.

 

Wielu moich facebookowych interlokutorów oburzyło się, że to bzdura, bo jeżeli będziemy czekać na jakąkolwiek zmianę w życiu, przyjdzie nam czekać bardzo długo, żeby nie powiedzieć do śmierci.

 

Wydaje mi się, że kompletnie nie zrozumieli istoty mojego posta, przecież w życiu nie chodzi o to, żeby biernie czekać i nic nie robić. Chodzi oczywiście o to, żeby działać w kierunku, którym podpowiada nam nasze serce, starać się samorealizować i spełniać swoje marzenia….

 

ALE!

 

Nie za każdą cenę!

 

Nie opłaca się iść po trupach i wyciskać swoje zwycięstwo wbrew wszystkim znakom na ziemi i na niebie.

 

Po pierwsze takie zwycięstwo zazwyczaj ma bardzo gorzki posmak, a po wtóre należy zaufać, że w naszym życiu wszystko ma swój czas.

 

Ja sam wiele razy tego doświadczyłem. Np. pamiętam, że kiedyś bardzo dawno temu bardzo chciałem zrobić sztukę Dirka Dobbrowa pt. Legoland. W Teatrze Jaracza w Olsztynie, w którym wtedy dyrektorował Janusz Kijowski miałem już ustalony termin, kiedy nagły zbieg przeróżnych okoliczności spowodował, że do tej realizacji nie doszło.

 

Przeżyłem to bardzo ciężko, bo naprawdę marzyłem o tym, żeby wystawić ten tekst.

 

Minęło kilka lat, a ja ciągle chciałem zrealizować “Legoland” i poczynałem w tym kierunku różne działania, więc kiedy Krzysztof Babicki, który wtedy dyrektorował w Teatrze Osterwy w Lublinie, zaproponował mi współpracę i doszliśmy do konsensusu, żeby wystawić właśnie ten tekst.

 

Była to niezwykle ciężka i trudna praca, ale zwieńczona wielką satysfakcją i ogromnym sukcesem, zarówno artystycznym, jak frekwencyjno-kasowym. I dopiero wtedy zrozumiałem, jakie to było wielkie szczęście, że NIE zrobiłem tego dramatu kilka lat wcześniej w Olsztynie. Ja po prostu wtedy nie byłem na to kompletnie gotowy i jestem w 100% przekonany, że wtedy położyłbym ten spektakl.

 

Ale to było coś, co zrozumiałem dopiero po latach i byłem losowi niezmiernie wdzięczny, że nie pozwolił mi zrealizować tego marzenia wtedy, kiedy najbardziej tego pragnąłem.

 

Więc pamiętajcie: zaufajcie życiu, wszystko ma swój czas!

 

 

Zdjęcia z realizacji “Legolandu”:

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KempinskyProject&set=a.465132203961390

 

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=KempinskyProject&set=a.460622054412405

 

 

 

Wszystko ma swój czas

 

 

 

Predestynacja

Predestynacja (od łac. praedestinare, gr. προοριζειν, „przeznaczyć z góry”) – koncepcja religijna, według której losy człowieka (jego zbawienie lub potępienie) są z góry określone przez wolę Boga.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Predestynacja#:~:text=Predestynacja%20
(od%20%C5%82ac.,g%C3%B3ry%20okre%C5%9Blone%20przez%20wol%C4%99%20Boga.


#Predestynacja