Władza nie czyni was artystami!

Władza nie czyni was artystami! – Maciej Konopiński, który wypowiedział się publicznie na temat przemocy w teatrze, ponosi tego ciężkie koszty.

Wypowiedź Macieja, była bardzo uczciwa i wyczerpująca, albowiem nie poruszał on tylko sprawę molestowania seksualnego mężczyzn wobec kobiet, ale także tego homoseksualnego, a tego już homolobby nie mogło mu wybaczyć.
Niestety członkom spółdzielni teatralnej wydaje się, że są nietykalni i że mogą pozwolić sobie na wszystko, a to ich głównie dotyczy polskie #metoo – a Maciej słusznie zauważa, że władza nie czyni was artystami!

 

 

 

Władza nie czyni was artystami!

 

 

 

 

Władza nie czyni was artystami!

Kropla drąży skałę… ale są koszty…

Od artykułu w Listopadzie 2019 r. nie znalazłem się w żadnej obsadzie w moim teatrze do dzisiaj a było ich około 15…

 

Koledzy z teatru przemilczeli ten artykuł tak jakby go nie było… usłyszałem różne bzdury… Ale warto było. Dzisiaj dostałem spontaniczne podziękowanie od byłej studentki za postawę jako pedagoga… Mogę spokojnie spojrzeć w oczy moim byłym studentom.

 

Mam dziś mieszane uczucia pomiędzy przykrością, satysfakcją, zmieszaniem a chęcią zniknięcia. Przyznam szczerze, że nie wiem dlaczego to zrobiłem, chyba po prostu z przyzwoitości.

 

Nadal rozmawiam ze studentami na te tematy i nie przestanę. Nikogo nie trzeba do niczego zmuszać.

 

Jedna studentka sama zaproponowała ostatnio że może warto żeby się rozebrała w scenie bo… Przecież nie o nagość tu chodzi… Chodzi o to, że aktor to ktoś taki, kto jest otwarty na doświadczanie… Niestety zdarzają się takie osobowości, które to wykorzystują. Tracą na tym wszyscy.

 

Strzeżcie się narcystycznych manipulatorów.

 

A tym co nadużywają i stosują przemoc mam do powiedzenia tyle: władza nie czyni was artystami. Polecam wam uczenie się i rozwój.

 

https://www.facebook.com/maciej.konopinski.9/posts/4153703444647865

 

 

 

 

Władza

Władza – możliwość wywierania przez jednostkę bądź grupę rzeczywistego wpływu na istotne okoliczności życia przez ukierunkowywanie własnego postępowania (władza nad sobą – indywidualna) lub postępowania innych osób (władza nad innymi – społeczna). Władza społeczna jest zdolnością ukierunkowywania zachowań innych ludzi niezależnie od tego, czy jest to zgodne z ich interesem i wolą. Tam, gdzie przeważa zgodność interesów i woli współzależnych osobników, zbędne są stosunki władcze.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adza


#MeToo